Wczytuję dane...

Rolety „Dzień i Noc”

średnia: 5.0  ocen: 1

Rolety typu Dzień i Noc stają się prawdziwym przebojem ostatnich lat. Jak zwracają uwagę serwis http://www.tanio.co/ oraz właściciel sklepu Olmark, ich uniwersalne zastosowanie oraz wysoka jakość wykonania doceniana jest zarówno przez samodzielnych dekoratorów, jak i profesjonalne studia architektoniczne. Sprawdźmy dlaczego?

Czemu rolety Dzień i Noc zawdzięczają swoją popularność?

Rolety dzień noc w kasecie ścienne

Charakterystyczna budowa rolet Dzień i Noc pozwala na bardzo dokładną regulację poziomu zaciemnienia w pomieszczeniach. Użytkownik ma możliwość wyboru między rozproszeniem promieni słonecznych, ich częściową przesłoną oraz całkowitym przesłonięciem przestrzeni okiennej – wszystko podczas podnoszenia i opuszczania rolety, która to można też całkowicie zwinąć.

Rolety Dzień i Noc składają się z wykonanych ze specjalnych, zaciemniających oraz prześwitujących pasów pokrytych tkaniną materiałową, które są ułożone w sposób naprzemienny. Warto jednak zaznaczyć, iż używane to określenie „pas zaciemniający nie oznacza 100% zaciemnienia.

Za pomocą prostego mechanizmu, przestrzenie można przesuwać między sobą, uzyskując pożądany efekt. Przyjmuje się, że tego typu rolety sprawdzają się w przypadku przeszklonych powierzchni dochodzących nawet do około 6 metrów kwadratowych. Efekt wizualny po ich zastosowaniu nie ogranicza się do wrażeń odczuwalnych, wewnątrz ale i na zewnątrz danego budynku czy pomieszczenia. Charakterystyczne pasy są bowiem widoczne także dla osób oglądających nasze okna z zewnątrz.

Rodzaje rolet typu Dzień i Noc

Rolety „Dzień i Noc” można podzielić na trzy kategorie konstrukcyjno-montażowe, odpowiednio:

Rolety Dzień i Noc wolnowiszące (inaczej: klasyczne)

Rolety wewnętrzne montowane do ściany i sufitu dobrze sprawdzają się przy największych rozmiarach oraz oknach, które posiadają niestandardowych kształtów listwy przyszybowe. Pod względem montażu, przypominają w pełni klasyczne rolety wolnowiszące i posiadają ich wszystkie wady oraz zalety. Ze względu na swoją budowę, mogą stanowić pewne utrudnienie w pomieszczeniach dziennych, w których szybki dostęp do okna jest priorytetem. Warto podkreślić istnienie systemów wolnowiszących wyposażonych w kasetę lub półkasetę dodatkowo zabezpieczającej materiał przed zakurzeniem oraz podnoszących walory estetyczne rolety.

Mini rolety Dzień i Noc

Mini rolety Dzień i Noc są prawdopodobnie najpopularniejszym takim systemem wybieranym do uniwersalnych zastosowań. Roletę zawiesza się na mocnej taśmie klejącej (ewentualny demontaż rolet nie stanowi żadnego problemu, a sam klej jest łatwy do usunięcia) lub montuje za pomocą specjalnych, bezinwazyjnych haczyków bezpośrednio na ramie okna. Opcjonalnie, istnieje także możliwość inwazyjnej instalacji rolet do sufitu lub okna przy wykorzystaniu kilku uchwytów, które wymagają nawiercenia 2-3 otworów. Dla osób, które wymagają nieco lepszej funkcjonalności, dobrym wyborem będą Mini rolety Dzień i Noc z systemem prowadzenia żyłkowego, który wyklucza problem nieprecyzyjnego przesłonięcia okna.

Rolety Dzień i Noc w kasecie

Alternatywnym rozwiązaniem dla mini rolety jest roleta Dzień i Noc instalowana bezpośrednio w kasecie okiennej, która łączy w sobie wysoką estetykę oraz najwyższą funkcjonalność. Ze względu na prowadzenie w specjalnej ramie, materiał przylega bezpośrednio do szyby, a przy tym zapobiega nadmiernemu zbieraniu się kurzu. W zależności od rozmiarów okna i oczekiwań użytkowników, rolety Dzień i Noc w kasecie mogą być montowane bezinwazyjnie, wklejane na ramę oraz inwazyjnie za pomocą takich samych uchwytów, jak w przypadku wcześniej wspomnianych przez nas mini rolet.

Uniwersalne zastosowanie i łatwa pielęgnacja

Rolety Dzień i Noc z powodzeniem mogą być instalowane w pokojach dziennych, sypialniach, kuchniach oraz pomieszczeniach przeznaczonych do nauki i/lub zabawy dla dzieci. Bogata oferta materiałowa i kolorystyczna gwarantuje możliwość dopasowania rolet do indywidualnych preferencji domowników oraz samego wystroju wnętrza. Rolety Dzień i Noc doskonale komponują się z naturalnym wyposażeniem biblioteczek oraz innych pomieszczeń, w których tradycyjne okna PCV zastąpiono tymi z ramami wykonanymi z drewna (dot. szczególnie rolet Dzień i Noc w kasecie).

Większość tkanin wykorzystywanych do produkcji rolet Dzień i Noc to te materiały, które posiadają znaczny dodatek poliestru. Z tego też powodu, niewskazanym jest ich pranie w pralce ani przy wykorzystaniu chemii – rolety oczyszczamy odkurzaczem ze specjalną końcówką oraz niskim poziomem ssania. Opcjonalnie, do ich pielęgnacji można wykorzystać delikatnie nawilżoną ściereczkę.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Samodzielny pomiar i montaż rolet – to nie takie straszne

Zobacz

Coraz więcej osób poszukuje skutecznych rozwiązań, których zadaniem jest należyte...

Rolety screen – nowe spojrzenie na walkę z nasłonecznieniem wnętrz

Zobacz

Patrząc w przyszłość warto uwzględnić zmiany w trendach dekoracji i…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark