Wczytuję dane...

Czym wyróżniają się nowoczesne rolety okienne?

średnia: 4.9  ocen: 7

Tradycyjne rolety materiałowe ze sterowaniem łańcuszkowym lub koralikowym powoli przestają być jedyną alternatywą. Do branży osłon okiennych wkroczyło szereg nowoczesnych rozwiązań. Producenci cały czas pracują nad stylistyką idealnie wpisująca się w najnowsze trendy aranżacyjne, wyższą funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Czym wyróżniają się nowoczesne rolety okienne?

Jaka kolorystka jest na topie?

Rolety okienne są uzupełnieniem aranżacji wnętrz. Dlatego powinny pasować do całego wystroju. Producenci zadbali, aby były one dostępne w bogatej palecie kolorystycznej, co pozwala dobierać tkaniny idealnie współgrające z modną stylistyką. Eleganckie rolety rzymskie czy efektowne osłony typu dzień noc to połączenie beży, szarości, bieli, brązów i czerni z bardziej żywymi odcieniami. Stonowana kolorysta dobrze będzie prezentować się we wnętrzach w stylu minimalistycznym. Jaskrawe odcienie staną się zaś mocniejszym akcentem, który doskonale podkreśli wystrój glamour lub awangardowy.

nowoczesna roleta dzień noc w kasecie aluminiowej

Eleganckie rolety w kasecie ALU „B5”

Do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu pasują rolety dzień i noc. Doskonale prezentują się osłony z serii ALU „B5”. Ich wyróżnikiem jest kaseta i prowadnice wykonane z błyszczącego aluminium oraz nowoczesna kolorystka tkanin. Wykorzystano tutaj modne połączenia kolorów anodowych (srebro, patyna), które są bardzo ciekawą propozycją. Modnego charakteru całości dodaje kaseta w kształcie zbliżonym do kwadratu.

Taka stylistyka idealnie będzie prezentować się na tle prostych, minimalistycznych mebli. Rolety dzień i noc w kasecie mogą stać się ozdobą domowego salonu, przestronnej jadalni czy przestrzeni biurowych. Dzięki temu, że osłony te są dostępne w wysokości do 200 cm, można je wykorzystać na dużych drzwiach balkonowych lub przestronnych przeszkoleniach w salach konferencyjnych (standardowe rolety w kasetach są mniejsze). Rolety z serii ALU „B5” sprawdzą się również na oknach, które mają nietypowe kształty, ponieważ nie zasłaniają światła szyby, a ich prowadnice są w kształcie rynienkowym.

Rolety z mechanizmem samozwijającym

W nowoczesnych wnętrzach doskonale prezentują się rolety wolnowiszące. Klasyczny mechanizm łańcuszkowy lub koralikowy można tutaj zastąpić bardzo funkcjonalnym mechanizmem samozwijającym. Taka osłona ściśle przylega do szyby, dzięki czemu cała aranżacja prezentuje się bardzo spójnie, a roleta umożliwia swobodny dostęp do okna. Nowoczesne mechanizmy samozwijające pozwalają ustawić punkt, do którego roleta zwinie się po zwolnieniu.

Rolety wewnętrzne z elektrycznym mechanizmem sterowania

Nowoczesne rolety wolnowiszące i rzymskie czy stylowe drewniane żaluzje można wyposażyć w elektryczny mechanizm sterujący. Wystarczy dobrać odpowiedni silnik do rolet okiennych. Dostępne na rynku silniki pozwalają ustawiać szybkość podnoszenia i opuszczania osłony. Użytkownik może również zaprogramować czas, kiedy rolety zostaną podniesione lub opuszczone, co znacznie podnosi funkcjonalność całego systemu – wystarczy ustawić wybraną godzinę, aby wieczorem odgrodzić domowe wnętrza od wścibskich spojrzeń i zapewnić przytulną atmosferę.

Nowoczesne silniki do rolet posiadają również funkcję urlopową, która pozwala ustawić codzienne podnoszenie rolet rano i ich opuszczanie, gdy zapanuje zmierzch (w ten sposób można stworzyć pozory obecności mieszkańców). Do rolet wewnętrznych idealnie sprawdzi się sterowanie radiowe, które jest łatwe w montażu (silnik zasilany jest z puszki elektrycznej).

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety do okien z wywietrznikami

Zobacz

Okna z tzw. nawiewnikami są coraz bardziej popularne w nowoczesnym budownictwie. Firmy wykonawcze, biura projektowe...

Rolety odbijające światło czy podgumowane?

Zobacz

Wysokie temperatury na zewnątrz i przedzierające się przez okna promienie słoneczne bywają uciążliwe…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark