Wczytuję dane...

Dlaczego warto wybrać rolety zaciemniające?

średnia: 4.6  ocen: 5

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. A Ty zamiast cieszyć się z tej perspektywy i nadchodzących wakacji znów martwisz się walką z uporczywymi promieniami słońca wnikającymi przez szybę, które skutecznie utrudniają oglądanie telewizji, pracę przy komputerze czy po prostu codzienne funkcjonowanie? Idealnym rozwiązaniem problemu będą rolety zaciemniające. Pozwolą one również uchronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem. Jak jednak wybrać idealne osłony, które będą funkcjonalne i wpiszą się w stylistykę domowych aranżacji?

Rolety zewnętrzne kontra rolety wewnętrzne

Dobrą ochroną przed Słońcem są rolety zewnętrzne. Stanowią one znakomitą osłonę, która izoluje szybę, dzięki czemu wnętrza nie nagrzewają się. Jednocześnie, takie rolety są w stanie zapewnić całkowite zaciemnienie pomieszczeń. Taki system jest jednak drogi, skomplikowany w montażu i nie stanowi dodatkowej dekoracji okna.

rolety w kasecie z prowadnicami zaciemniające

Dlatego wiele osób decyduje się na tkaninowe rolety wewnętrzne. Poziom zaciemnienia wnętrz uzależniony jest od tkaniny, z której wykonane są osłony – im materiał jest grubszy i ciemniejszy, tym mniej promieni słonecznych wnika do pomieszczeń.

Czym charakteryzują się rolety zaciemniające?

Idealnym rozwiązaniem będą rolety zaciemniające, które chronią szybę przed przedzieraniem się promieni słonecznych do wnętrz. Takie osłony składają się z trójwarstwowych tkanin. Mogą one posiadać na zewnętrznej stronie materiał podgumowany, który nie przepuszcza światła, dzięki czemu Słońce nie przedostaje się do pomieszczeń.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie warstwy aluminiowej, która rozprasza światło i chroni pomieszczenia przed nadmiernym przegrzaniem – taki system wykorzystują rolety rozpraszające światło.

Rolety zaciemniające na wymiar – jakie mają zalety?

Rolety zaciemniające powinny idealnie pasować do okiennicy. Dlatego dobrze sprawdzają się rolety zaciemniające na wymiar. Ich plusem jest to, że możemy je dobrać nawet do okien o niestandardowych wymiarach. Wśród zalet rolet zaciemniających warto wymienić:

  1. wysoką funkcjonalność
  2. dużą wytrzymałość, którą zapewnia trójwarstwowa tkanina
  3. skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi
  4. ochronę przed upałem (pomieszczenia nagrzewają się nawet o kilka stopni C mniej niż wnętrza, w których nie zamontowano takich osłon)
  5. poczucie prywatności

Rolety zaciemniające z tkaninami podgumowanymi

Rolety z tkaninami podgumowanymi święcą, w ostatnim czasie, prawdziwe triumfy. Jeżeli interesują nas tego typu rolety zaciemniające sklep internetowy najczęściej oferuje nam osłony wykorzystujące Blackout. Materiał ten daje 100% zaciemnienia, co przy dużych upałach jest znakomitym rozwiązaniem.

Producenci rolet dbają obecnie, aby część podgumowana miała dokładnie taki sam odcień, jak cała osłona (wcześniej popularne były rolety z białą warstwą gumy). Dzięki temu rolety zaciemniające są nie tylko praktyczne, ale i stanowią efektowną dekorację okna. Tego typu rolety dostępne są zarówno w wersji mini, jak i rolet w kasecie lub klasycznych osłon wolnowiszących.

Rolety rozpraszające światło

Kolejną grupą rolet zaciemniających są osłony, które mają warstwę materiału odbijającego światło. Rolety rozpraszające wykorzystują warstwę aluminium (w osłonach plisowanych), materiał „Silver” (posrebrzany) lub warstwę perłową. Srebrna guma odbija promienie, dzięki czemu nie przenikają one przez tkaninę do wnętrza.

Rolety zaciemniające – cena

Rolety zaciemniające - jak cena?

Rolety zaciemniające są droższe od klasycznych rolet tkaninowych. Musimy pamiętać, że jeżeli wybieramy rolety zaciemniające cena uzależniona jest od rodzaju wykorzystanej warstwy ochronnej oraz charakteru samej osłony. Rolety z warstwą podgumowaną są tańsze niż te wykorzystujące aluminium (nie każda warstwa posrebrzana, która odbija światło jest wykonana z aluminium). Mini roletki kupimy już od około 50 zł. Ceny rolet w kasecie zaczynają się od około 70-80 zł. Podobny jest koszt rolet wolnowiszących.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Ciekawe pomysły na wystrój wnętrz i okien

Zobacz

Gdy za oknem mżawka i wiatr, w domu ciepło i przytulnie. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranych tkanin, które wprowadzą miły nastrój, a dekorując ...

Jak czyścić rolety?

Zobacz

Nowe tkaniny, produkty drewniane, metalowe i plastikowe są impregnowane związkami, które…


Darmowy poradnik o roeltach - Olmark