Wczytuję dane...

Ciekawe pomysły na wystrój wnętrz i okien

średnia: 5.0  ocen: 2

Gdy za oknem mżawka i wiatr, w domu ciepło i przytulnie. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranych tkanin, które wprowadzą miły nastrój, a dekorując ukrywają defekty wnętrza. Sprawdź efektowne pomysły, które zmienią wystrój pomieszczenia.

Patchwork - co ty na to?

Patchwork dopasuj do rolet

Zastąpi obraz i ociepli wystrój wnętrza. Kolorowa tkanina zszyta z kawałków materiału to świetne rozwiązanie do długich i wąskich pomieszczeń. Trzeba zawiesić patchwork na krótszej ścianie by optycznie ją skrócić. Ścienne osłony sprawdza się również w mieszkaniu szczytowym oraz jako wygłuszenie wnętrz.

A może jasne pokrowce?

Zamówienie nowej tapicerki lub renowacja mebli wiąże się z dużymi wydatkami. Znacznie taniej jest osłonić meble pokrowcami. Najlepiej żeby były z tkanin obiciowych, pokrytych warstewką teflonową. Należy wybierać pastelowe i białe tkaniny, które rozjaśnią mieszkanie

Łączenie wzorów - nie bój się odważnych pomysłów

Kwiaty i kratka świetnie sprawdzą się we wnętrzu rustykalnym. Jak najbardziej można je łączyć, ale trzeba pamiętać by miały wspólny mianownik kolorystyczny oraz by przeważał jeden deseń. Zwierzęce motywy są idealne do wnętrz urządzonych w młodzieżowym czy dziecięcym stylu. Należ je łączyć z gładkimi tkaninami. Desenie fotograficzne pasują do nowoczesnych mieszkań. Najlepiej łączyć je z wzorami graficznymi. Arabeskowe ornamenty w połączeniu z kwiatowymi wzorami sprawdzą się w romantycznym wystroju. Należy łączyć je i podkreślać poprzez gładkie tkaniny w pasujących kolorach.

ozdobne poszewki dekoracyjne

Poszewki, rolety okienne i zasłony

Zmiana zasłon i poszewek na poduszki oraz narzuty to szybki i łatwy sposób na metamorfozę salonu. Warto mieć parę kompletów takich tkanin. Jesienno-zimowy powinien być utrzymany w ciepłych kolorach np. brązach, oranżach, czerwieni. Letni zaś w chłodnych np. bieli, błękitach. Dobrym sposobem na zmianę klimatu w mieszkaniu są zasłony na szelkach z zatrzaskami.

Przypadną one do gustu osobom, które często zmieniają aranżacje lub są zmuszone do regularnego prania tkanin. Takie dekoracje znacznie szybciej się zdejmuje i zawiesza na karniszu. Rolety rzymskie lub inne to również bardzo istotny i klimatotwórczy sposób na kompletną przemianę wizualną wnętrza. Komponowanie rolet zasłon i poszewek daję bardzo ciekawe rezultaty. Warto nie decydować się pochopnie na zakup owych produktów z identycznej tkaniny, a raczej dobierać je na zasadzie kompozycji.

Puszyste koce – o tak!

Koce to chyba obowiązkowy element każdego mieszkania. Szkoda, że częściej leżą na dnie szafy niż ukazują swój dość spory potencjał dekoracyjny. Mozę powiesz: ma stary koc – po co go pokazywać? Cóż jeśli koc jest stary faktycznie czasem lepiej by nadal leżał w szafie, ale dokładniej rzecz ujmując nie chodzi o jego wiek a ogólną kondycję. Bądźmy szczerzy stare przedmioty mają „duszę”, kto powiedział że tylko nowe materiały mogą nadać wnętrzu przytulności i tego co nazywamy charakterem?

Pomysły na wystrój wnętrz i okien - podsumowanie

Nie da się wyczerpać możliwości na to co zrobić by niewielkim kosztem nadać naszym mieszkaniom tego czegoś co sprawia, że czujemy się w nich lepiej, bezpieczniej i po prostu wygodniej. Jak widać na powyższych przykładach, nie zawsze rozchodzi się o pieniądze – częściej chyba chodzi o czas na zastanowienie i trochę wyobraźni.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jakie rolety wybrać? Skorzystaj z Wirtualnego Doradcy

Zobacz

Masz problem z wyborem odpowiednich rolet do kuchni, salonu lub pokoju ...

Rolety czy plisy?

Zobacz

Dekorowanie wnętrz, w tym okien, wymaga pewnej świadomości. Chodzi o świadomość…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark