Wczytuję dane...

Jak efektywnie urządzić małe wnętrza? Kilka sprawdzonych sposobów.

średnia: 5.0  ocen: 1

Jak gustownie i funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie? Jest na to kilka sprawdzonych metod. Kluczem są przede wszystkim meble. Najważniejsze jest to aby nie tylko spełniały swoją funkcję ale również były ozdobą.

Dlatego wybierając wyposażenie do naszych czterech kątów postawmy na sprawdzone salony i sklepy w których znajdziemy interesujące nas meble. W tego typu mieszkaniach bardzo ważny jest również umiar. Nadmiar przedmiotów może zniszczyć estetykę nawet najładniejszych pomieszczeń.

W otwartym mieszkaniu bardzo dobrym pomysłem jest wygospodarowanie tzw. stref.

rolety do wnętrz

Mogą w nam tym pomóc nie tylko meble, które odgradzają ale również zasłony sznurkowe bądź rolety bambusowe. Te pierwsze będą idealne w odgrodzeniu strefy sypialnianej bądź salonu, a drugie nie zastąpione do oddzielenia kuchni od reszty mieszkania. Rolety sznurkowe dodadzą urody i lekkości każdemu pomieszczeniu. Sypialnię może również odgrodzić oryginalna półka lub inne ciekawe meble. Dobrze będzie jeśli pokusimy się o rozkładaną kanapę, która w dzień będzie wygodnym miejscem do siedzenia i relaksu, a w nocy przemieni nasz salon w przytulną sypialnie. Eleganckim pomysłem jest również zainstalowanie przydymionej szyby, która oprócz oddzielenia łóżka pięknie wygląda.

Miejsca zaoszczędzi też „piętrowe” łóżko na filarach pod którym znajdują meble takie jak biurko i krzesło.

To doskonały pomysł w kawalerkach i małych mieszkaniach. Natomiast jeśli nasze cztery kąty mają wysoki sufit bardzo przydatne okażą się antresole, które pozwolą podzielić nam mieszkanie na dwa piętra i wstawić dodatkowe meble. Jeśli zdarzy się sytuacja, że nie masz gdzie schować książek, płyt czy ubrań, a Twoje łóżko jest zbyt niskie niezastąpione okażą się wsporniki, które je podniosą. Pamiętaj, że przestrzeń optycznie zwiększają nie tylko lustra ale również ostatnio bardzo modne lakierowane płyty. Takie płyty to doskonałe rozwiązanie w kuchniach i łazienkach. Meble dzięki nim wydają się dużo elegantsze. Nie bójmy się wykorzystywać odważnych rozwiązań bo to dzięki nim nasze małe mieszkanie nabierze wyjątkowości!

Jak urządzić małe wnętrza - podsumowanie

Małe powierzchni od dawna są wyzwaniem. Ich projektowanie nie ma tylko wyglądać – ma też być funkcjonalne i wygodne. Zamiast traktować tej kwestii jak dużego problemu skup się na wyzwaniu i „przygodzie” jaką może być odkrywanie tego, że nawet małe gniazdko może być tym najprzytulniejszym dla Ciebie.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety na drzwi balkonowe. Jakie wybrać?

Zobacz

Drzwi balkonowe ze względu na swoją dużą powierzchnię bywają uciążliwe szczególnie w okresie...

Rolety na okna trójkątne, skośne, trapezowe i inne nietypowe

Zobacz

Okna skośne w nowoczesnym budownictwie stają się coraz popularniejsze. Dość kosztowne…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark