Wczytuję dane...

Rolety harmonijkowe - przesłony do domu, biura i zastosowań specjalnych

średnia: 5.0  ocen: 2

Rolety harmonijkowe zwane także roletami plisowanymi to nie tylko doskonała alternatywa dla tradycyjnych modeli wolnowiszących, ale i przesłony okienne, które można wykorzystać do ograniczenia promieni słonecznych przedostających się przez okna trapezowe, trójkątne, a nawet przeszklone drzwi balkonowe. Co jest przyczyną ich ogromnej popularności?

Czym charakteryzują się rolety harmonijkowe?

Rolety harmonijkowe należą do grupy najchętniej wybieranych przesłon okiennych. Swoją popularność zawdzięczają m.in.:

 1. wysokiej ergonomii,
 2. ponadprzeciętnej trwałości i niezawodności
 3. bogactwie tkanin i wzorów profili,
 4. szerokiemu zastosowaniu.
Rolety plisowane sklep internetowy

W przeciwieństwie do jakichkolwiek innych systemów – rolety harmonijkowe mogą być z powodzeniem montowane zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych, a ich montaż i demontaż nie sprawia żadnych trudności. Rolety harmonijkowe mogą być swobodnie dopasowane do charakteru wnętrza spełniając przy tym funkcję dekoracyjną przesłanianej powierzchni.

Roletami harmonijkowymi przesłonisz drzwi balkonowe

Rolety harmonijkowe świetnie sprawdzają się jako przesłony do zaciemnienia drzwi balkonowych, a w tym:

 1. drzwi balkonowych prostych bez przewiązki,
 2. drzwi balkonowych z przewiązką *.

Zamocowane na listwach przyszybowych rolety harmonijkowe pozwalają na swobodne sterowanie poziomem zaciemnienia aż do 100%.

* Do przesłonięcia tego typu drzwi stosuje dwie rolety harmonijkowe, które montuje się między przewiązką. Więcej na temat rolet na drzwi balkonowe podano w publikacji: Rolety na drzwi balkonowe. Jakie wybrać? »

Profesjonalne przesłony do okien dachowych

Wśród najpopularniejszych systemów stosowanych do zaciemniania okien połaciowych są specjalne rolety harmonijkowe dachowe. Ze względu na zastosowane materiały, rolety harmonijkowe mogą być także świetnym uzupełnieniem aranżacji pokojów na poddaszach.

Ponadto – wielokolorowe tkaniny mogą zaciemniać pomieszczenie nawet w 100% lub tylko delikatnie rozpraszać promienie słoneczne. Rolety harmonijkowe występują bowiem zarówno z przesłonami standardowymi, jak i tymi podgumowanymi oraz odbijającymi promienie słoneczne. Każda dobrej jakości roleta harmonijkowa dachowa została wyposażona w ukryte magnesy, dzięki którym roleta prowadzi się pewnie i zapewnia satysfakcjonujący naciąg materiału przesłaniającego.

Rolety do okien o niestandardowych kształtach

Rolety harmonijkowe są odpowiednie także do zastosowań specjalnych, a w tym przesłaniania drzwi balkonowych, okien połaciowych oraz tych o niestandardowych kształtach: trapezowych, skośnych, trójkątnych i półokrągłych.

Czyszczenie rolet harmonijkowych: jak zacząć?

Ze względu na swoją unikalną budowę, rolety harmonijkowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Profil z materiałem należy zdemontować z okna, a następnie delikatnie oczyścić ściereczką z mikrofibry bądź gładką stroną gąbki do ciała.

Warto zobaczyć: Rolety harmonijkowe w sklepie Wystrój Okien »

Mocno zabrudzoną tkaninę przesłony można zanurzyć w letniej wodzie o temperaturze do 30°C z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego. Wykluczone jest pranie całych rolet razem z kasetą; kaseta składa się z drobnych elementów, które pod wpływem bezpośredniego działania wody mogłyby być trwale zniszczone.

W ostatnim etapie materiał przesłony warto spłukać już czystą wodą i zamknąć do wewnątrz. Oczyszczoną przesłonę harmonijkową należy zawiesić na oknie i naprzemiennie otwierać, zamykać, co ograniczy ryzyko sklejenia się tkaniny w trakcie suszenia. Roletę zamykamy i pozostawiamy tak do wyschnięcia (otwarta roleta mogłaby stracić swoje właściwości i utrudniać jej zwijanie). Najlepiej jednak unikać takiego prania i w miarę mżliwości regularnie odkurzać plisę.

Dlaczego właśnie rolety harmonijkowe do biura, sypialni i nie tylko?

Należałoby wskazać na przynajmniej kilka podstawowych zalet rolet harmonijkowych:

 1. możliwość swobodnego sterowania poziomem zaciemnienia do 100%,
 2. złożona roleta nie zajmuje wiele miejsca,
 3. rolety harmonijkowe charakteryzują się b. dobrym stosunkiem ceny do funkcjonalności,
 4. mogą być oczyszczane ściereczką lub prane ręcznie,
 5. odpowiednie do przesłaniania przestrzeni o niestandardowych kształtach, okien połaciowych oraz drzwi balkonowych.

Rolety harmonijkowe mogą być ponadto zestawiane z eleganckimi zasłonami i dobierane kolorystycznie w pełnym zakresie (kilkadziesiąt zróżnicowanych tkanin i wiele odmian barwowych profili, a w tym: brązowe, białe, srebrne, anodowe i te przypominające fakturą naturalne drewno).

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Żaluzje drewniane – jak je dobierać i komponować?

Zobacz

Żaluzje już od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród osób kupujących osłony okienne. Modele aluminiowe coraz częściej zamieniane są jednak na drewno. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na zakup...

Jak przetrwać letnie upały

Zobacz

Już od kilku sezonów w okresie letnim towarzyszą nam uciążliwe upały. Wysoka temperatura…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark