Wczytuję dane...

Gdzie kupić rolety? Podpowiedź jak wybrać sprawdzony sklep internetowy

średnia: 4.5  ocen: 2

Liczba sklepów oferujących rolety wewnętrzne w Polsce nadal rośnie. Tego typu przesłony okienne stają się coraz popularniejsze nie tylko w nowym budownictwie, ale i wśród osób, które szukają sposobów na uatrakcyjnienie swoich wnętrz w domu i mieszkaniu. Wobec rosnącego zainteresowania tymi produktami, dziś klienci mogą wybierać z setek różnych sklepów. Pytanie tylko: jak wybrać ten właściwy, który zagwarantuje odpowiedni poziom obsługi, a jego asortyment będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom?

Sprawdzamy podstawowe dane: telefon, adres e-mail i dane firmowe

Sklep internetowy z roletami okiennymi na wymiar

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze sklepu z roletami, warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami z zakładki kontaktowej. Osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości lub pytania powinny skorzystać z poczty e-mail lub telefonu i skontaktować się z właścicielem lub obsługą. O dobrym sklepie świadczy także możliwość skorzystania z doradcy online oraz pełne dane firmowe, a w tym m.in. podana nieskrócona nazwa firmy, numer NIP oraz adres kontaktowy.

Warto wiedzieć: na tym etapie weryfikacji należałoby odrzucić te firmy, które są zarejestrowane poza granicami naszego kraju. W przypadku ewentualnych problemów z realizacją zamówienia lub niewłaściwie przebiegającym serwisem gwarancyjnym, szanse na skorzystanie ze swoich praw konsumenckich są zmniejszone.

Oceny dotychczasowych klientów

Nie bez znaczenia są także opinie klientów, którzy do tej pory mieli już okazję skorzystać z oferty sklepu z roletami. Warto zwrócić szczególną uwagę między innymi na serwis Opineo.pl. Obecność sklepu w tego typu projektach to gwarancja znacznie większej transparentności, a przy tym możliwość zapoznania się z ewentualnymi uwagami niezadowolonych klientów.

Nadmierna liczba negatywnych opinii powinna przesądzić o kontynuowaniu poszukiwań właściwego partnera, który nie będzie budził żadnych wątpliwości. Pewnym rozwiązaniem może być także poszukiwanie opinii na temat sklepu w samej wyszukiwarce (m.in. Google, Bing itd.).

Certyfikaty – czy warto zwracać na nie uwagę?

Certyfikaty będące potwierdzeniem rzetelnej obsługi klienta lub niezaleganiem z płatnościami w relacjach biznesowych z innymi firmami mogą być istotnym sygnałem przy wyborze sklepu z roletami. Potencjalny klienci powinni zwrócić szczególną uwagę m.in. na fakt występowania certyfikatów:

Sklep z roletami na wymiar
  1. Rzetelna Firma: dowodzi, że firma prowadząca sklep nie jest wpisana do rejestru dłużników KRS,
  2. Trusted Shops: jeden z certyfikatów, potwierdzających odpowiedni standard obsługi w zakresie płatności, dostawy i zwrotów towarów.
  3. Prokonsumencki: popularny certyfikat nadawany polskim sklepom internetowym, który opiera się o kilkuetapowy procesu weryfikacji obsługi klienta.

Certyfikaty występują jako oznaczenia graficzne, a to oznacza, że należy szukać ich w widocznym miejscu sklepu internetowego – sprzedawcy osadzają je najczęściej na jednej z kolumn nawigacyjnych lub w samej stopce.

Darmowe próbki tkanin to miły i godny uznania gest

Renomowane, profesjonalne sklepy internetowe oferujące rolety wewnętrzne powinny zagwarantować klientowi dostęp do fizycznych próbek tkanin. Nasycenie barwowe oraz sama faktura materiałów bywają trudne do ocenienia przed ekranem komputera lub urządzenia mobilnego. Różnice mogą być tym bardziej widoczne, jeśli korzystamy z przeciętnej klasy sprzętu, np. z monitorów o matrycy w standardzie TN (znacznie lepsze odwzorowanie nasycenia gwarantują matryce IPS, ale ich cena jest odpowiednio wyższa i raczej nie występuje w standardowych zestawach komputerów biurowych i multimedialnych).

Z tego względu, warto zwrócić się do sklepu o udostępnienie kilku wybranych przez siebie próbek tkanin i dostarczenie ich na adres pocztowy. To doskonały sposób na przekonanie się, czy wybrane gatunki materiałów spełniają nasze oczekiwania i ostateczny wybór tych właściwych (jeśli jesteśmy zdecydowani np. na kolor niebieski, warto zwrócić się do sklepu o dostarczenie np. 5 próbek niebieskich tkanin o różnym poziomie nasycenia).

Uwaga: za tego typu usługę niektóre sklepy internetowe mogą naliczać opłatę o wysokości nawet do kilkunastu złotych. Warto wybierać spośród tych firm, które dostarczą do nas próbki za darmo – dla sklepu to jednostkowo niewielki koszt, a dla nas - potencjalnego klienta znaczące ułatwienie.

Wsparcie merytoryczne ze strony sklepu nie jest bez znaczenia

Nie bez znaczenia jest także poziom wsparcia merytorycznego ze strony pracowników sklepu. Szczególnie wybór pierwszych rolet wewnętrznych może sprawiać pewne trudności. Bogactwo kształtów, wzorów, rodzajów tkanin i systemów zaciemniających (w sprzedaży dostępnych jest w sumie około 10 różnych kategorii rolet wewnętrznych, z których każda z nich ma swoje dodatkowe podkategorie) warto omówić ze sprzedawcą zwracając się z konkretną potrzebą.

Fachowa porada pozwala na znaczące skrócenie czasu realizacji zamówienia, a przy tym gwarantuje wybór spośród produktów dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb.

Sklep internetowy, a może jednak stacjonarny?

Poziom asortymentu jest podobny. A ceny?

Rolety wewnętrzne są na tyle popularnymi produktami, że ich ofertę można znaleźć nie tylko w sklepach internetowych, ale i stacjonarnych. Chociaż pod względem samego asortymentu trudno doszukiwać się tutaj specjalnych różnic, bo zarówno pierwszy, jak i drugi może oferować równie dobrze wykonane rolety, to pod względem kosztów dla klienta – różnice są wyraźnie zauważalne.


Niższe ceny sklepów internetowych to nie powód do zmartwień

Sklepy oferujące swoje produkty online dysponują znacznie atrakcyjniejszymi cenami, a to rezultat znacznie niższych kosztów utrzymywania infrastruktury i tak np. w miejsce wydatków na zakup dodatkowej powierzchni użytkowej w przypadku sklepu stacjonarnego, właściciele internetowych serwisów mogą proponować okresowe promocje lub ułatwiać dostęp do ekskluzywnych, trudno dostępnych rolet lub poświęcać więcej uwagi samemu klientowi. Poza tym – wiodące sklepy z roletami wewnętrznymi gwarantują przy tym równie profesjonalną obsługę oraz pełen serwis gwarancyjny, jak te stacjonarne.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety na okna z zaokrąglonymi listwami

Zobacz

Okna, które posiadają zaokrąglone listwy są chętnie wybierane przez osoby poszukujące niepowtarzalnych wartości estetycznych. W przypadku tego typu konstrukcji...

Rolety „Dzień i Noc”

Zobacz

Rolety typu Dzień i Noc stają się prawdziwym przebojem ostatnich lat. Jak zwracają uwagę serwis http://www.tanio.co/ oraz właściciel sklepu Wystrój Okien, ich uniwersalne…Darmowy poradnik o roeltach - Olmark