Wczytuję dane...

Jak zasłonić okno w łazience?

średnia: 5.0  ocen: 1

Łazienka jest jednym z najbardziej prywatnych pomieszczeń całego domu. Aromatyczna kąpiel w asyście świec czy kieliszka wina, to moment relaksu i odprężenia po całym dniu pełnym obowiązków. By jednak móc cieszyć się maksymalną prywatnością we własnej łazience, należy zadbać o odpowiednie zasłonięcie okien, które uchroni nas przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Na rynku dostępna jest szeroka paleta różnorodnych rozwiązań do zasłonięcia okien. Które wybrać? Jakie są ich plusy i minusy? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Jak zasłonić okno w łazience? Zacznijmy od drewna - elementu najbardziej luksusowych wnętrz

Jak zasłonić okno w łazience?

Jedną z dostępnych opcji na rynku, którą możemy zasłonić nasze okna, są żaluzje drewniane. Jedną z ich największych zalet jest przepiękny wygląd i modny design. Dodadzą naszej łazience klasy i wyjątkowego stylu. Co więcej, wprowadzą do naszej łazienki bardzo przytulny nastrój, który sprzyjał będzie odprężeniu i błogim chwilom relaksu. Jeśli Twoja łazienka urządzona jest w stylu boho, eko czy industrialnym, żaluzje drewniane będą jej doskonałym uzupełnieniem. Są bardzo trwałe, a przy odpowiedniej pielęgnacji będą służyć nam niezmienną kondycją przez długi czas. Jednak jak każde rozwiązanie, także i ten rodzaj zasłaniania okien niesie za sobą pewne wady. Przede wszystkim rolety drewniane charakteryzują się wysoką ceną. Co więcej, łatwo zbiera się na nich kurz, przez co wymagają częstego czyszczenia. Dodatkowo, ich zasłanianie wymaga dużego nakładu sił. Jakie zatem alternatywne metody możemy wybrać? Rolety w kasecie są jedną z najbardziej popularnych propozycji.

Rolety w kasecie - znany i popularny sposób na zasłonięcie naszego łazienkowego okna

Rolety w kasecie cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Są zdecydowanie tańsze od żaluzji drewnianych. Co więcej, występują w szerokiej palecie różnorodnych barw, materiałów czy tkanin, dzięki czemu doskonale możemy dopasować je do tworzonych przez nas aranżacji. Prowadnice rolet kasetowych sprawiają, że materiał jest doskonale ułożony, idealnie prezentując się po całkowitym rozciągnięciu. Co więcej, niezwykle popularne w ostatnim czasie stały się modele "dzień -noc", które pozwolą na dopasowanie rolet do pory dnia. Są łatwe w obsłudze, a ich montaż nie sprawia trudności. Z całą pewnością do wad tego typu rozwiązań zaliczyć możemy fakt, ze nie wszystkim poziome pasy przypadają do gustu. Z poczuciem estetyki jednak dyskutować nie będziemy. Warto wybierać je w wariancie kasetowym z prowadnikami bocznymi. W przeciwnym razie, roleta w kasecie może ulegać strzępieniu bądź naderwaniom. A co w sytuacji, gdy nasze łazienki wyposażone są w okna o niestandardowych wymiarach i kształtach?

Okno łazienkowe – jak zasłonić?

Plisy - idealne rozwiązanie dla okien łazienkowych o nietypowych wymiarach i kształtach

Bardzo często zdarza się, że nasze łazienki znajdują się na poddaszu bądź w jednym z najbardziej nietypowych wnętrz naszych domów. Niejednokrotnie napotkać możemy okna trójkątne, trapezowe bądź zaokrąglone - by móc perfekcyjnie je zasłonić, tworząc w naszej łazience strefę komfortu, należy wybrać plisy. Takie rozwiązanie pozwoli na zasłonięcie modeli okien o najbardziej wymyślnych, niestandardowych rozmiarach i kształtach. Co więcej, plisy mogą zasłaniać całą powierzchnię okna, jej górną bądź dolną część - wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań. Są bardzo łatwe w montażu oraz w obsłudze. Jednak także i plisy mają swoje wady w użytkowaniu. Jeśli plisy przylegają bezpośrednio do okna, a jak wiemy, łazienka jest miejscem, w którym na szybach zbiera się wilgoć oraz para wodna. To sprawia, że plisy w trakcie częstego i bezpośredniego kontaktu z wodą, mogą ulec zniszczeniu. Zadbaj więc o dobrą wentylację i unikaj montażu lisy tuż przy wannie lub prysznicu tak by nie chlapano na nią wodą.

Klasyczne rozwiązanie - zasłonka jako forma zaaranżowania okna w łazience

Zasłonka to tradycyjna metoda na zasłonięcie okna, która po dziś dzień jest powszechnie stosowana. Przede wszystkim możemy wybierać pośród najróżniejszych tkanin, materiałów, kolorów, a co najważniejsze wzorów, które mogą nawiązywać do całych aranżacji bądź wystroju naszych wnętrz. To sprawia, że tradycyjna zasłonka oprócz tego, że będzie gwarancją naszej bezpiecznej strefy komfortu, to dodatkowo może stać się jedną z najbardziej okazałych dekoracji naszych łazienkowych powierzchni. Wadą tej metody jest z całą pewnością duża podatność na wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy zamoczenia. Podczas zasłania czy odsuwania zasłonki, warto zatem dbać o jej higienę. Decydując się na ten wariant, musimy zwracać szczególną uwagę, czy zasłona zakrywa całą powierzchnię naszego okna. Taka jej natura, że trzeba ją prawidłowo ułożyć, by spełniała swoją funkcję jak najlepiej.

Na rynku dostępna jest szeroka paleta różnorodnych rozwiązań, które pozwalają na stworzenie własnej strefy prywatności. Warto dobrać sposób zasłaniania okien zarówno do swojej aranżacji, jak również do kształtu i wymiarów swoich okien. Zupełnie inne metody zasłaniania wybierzemy do okien dachowych, a inne do standardowych okien ściennych. Warto zatem dokładnie przemyśleć swój wybór, by móc cieszyć się z uzyskanych efektów przez długi czas.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Co na okno do łazienki?

Zobacz

Odpowiednio ozdobione okno w łazience może w ciekawy sposób dopieścić wnętrze, a także być praktyczne. Postaram się dzisiaj państwo pokazać kilka propozycji, jak przyozdobić swoje okno w łazience. Do wyboru mamy takie rozwiązania jak...

Co na duże okna?

Zobacz

Przyozdobienie dużych okien może być nie lada wyzwaniem. Mamy naprawdę sporo ciekawych opcji, jednak jeśli chodzi o okna niemałych rozmiarów, to zasłony powinny sprawdzić się najlepiej. Jednak spory wybór tkanin, które...