Wczytuję dane...

Jak urządzić pokój dla ucznia? Poznaj trzy niezbędne elementy.

średnia: 5.0  ocen: 1

Nasze dzieci czekały na wakacje jak na zbawienie, lecz to co dobre szybko się kończy. Przed naszymi pociechami kolejny rok szkolny pełen wyzwań, zdobywania nowych umiejętności i nauki. Dlatego, my jako rodzice z pewnością zastanawiamy się jak urządzić pokój naszego dziecka, by znalazło się w nim miejsce zarówno na naukę, odpoczynek, jak i zabawę. Aranżacja pokoju dziecięcego, to nie lada wyzwanie, lecz korzystając z kilku porad na pewno sobie z wszystkim poradzimy sprawiając przyjemność naszej latorośli.

Jak urządzić pokój dla ucznia?

Co powinno znaleźć się w pokoju ucznia?

Urządzając pokój naszemu dziecku, powinniśmy wziąć pod uwagę, iż jest to przestrzeń wielofunkcyjna, która jednocześnie ma służyć do nauki, odpoczynku oraz zabawy. Dlatego, aby sprostać wymaganiom naszej pociechy, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad podzieleniem pokoju na trzy strefy, a także zdecydować jakie akcesoria, meble, czy inne dodatki powinny znaleźć się w każdej z nich. Granice dzielące dane strefy mogą być oddzielone innym kolorem ścian, czy położoną tapetą z ulubionymi wzorami naszego dziecka.

Pierwszą i najważniejszą strefą będzie wydzielenie odpowiedniej powierzchni pokoju do nauki, które musi być wyposażone przede wszystkim w podstawowe rzeczy, takie jak biurko z komfortowym krzesłem, a także szafki do przechowywania książek i innych akcesoriów naukowych. Musimy zwrócić uwagę również na miejsce ustawienia biurka, aby znajdowało się w miejscu z dużym dostępem do światła, czyli najlepiej, gdy ustawimy go przy oknie, oczywiście jak istnieje taka możliwość. Oprócz, tego, iż dziecko korzysta także z komputera powinniśmy dostosować biurko w ten sposób, aby służyło nie tylko do odrabiania lekcji, ale także do pracy z komputerem, który w dzisiejszych czasach pełni rolę wielkiej encyklopedii, która jest pomocna w nauce. Nie zapomnijmy również o zakupie lampki na biurko, która z pewnością przyda się w okresie jesienno-zimowym, gdzie wieczory są coraz dłuższe. Ważną rzeczą w strefie nauki będzie, także dobranie odpowiedniego koloru ścian, oraz usunięcie wszystkich rozpraszających uwagę dziecka przedmiotów.

Kolejna strefa, czyli taka w której nasza pociecha będzie mogła odpocząć po dniu pełnym wrażeń i nauki, musi przede wszystkim być komfortowa, gdyż będzie pełniła funkcję zarówno wypoczynkową, jak i sypialnianą. Powinno się w niej znaleźć wygodne łóżko, lub rozkładana kanapa oraz stolik nocny z odpowiednim oświetleniem. Zadbajmy o to, by ta część pokoju była przytulnie urządzona, aby dziecko mogło spokojnie odpocząć i zregenerować siły na kolejny dzień pełen wyzwań. Obok łóżka możemy również postawić komodę, oraz szafę na ubrania. Z powodzeniem taka szafa może, także służyć jako oddzielenie jednej strefy od drugiej.

Podziel pokój ucznia na strefy

Następnym, a zarazem ostatnim podziałem pokoju będzie wydzielenie strefy zabawy, czyli chyba najlepszej części pokoju zdaniem naszej latorośli, gdzie będzie mogła miło spędzać czas zarówno sama, jak i ze swoimi przyjaciółmi, bawiąc się, oraz rozwijając swoje zainteresowania. Dlatego, powinna być przygotowana w sposób bardzo staranny i dopasowana do potrzeb naszej pociechy, więc dobrze by było, aby nasze dziecko wspólnie z nami ustaliło pewne szczegóły, jak to miejsce ma wyglądać.

Jak wybrać meble do pokoju naszego dziecka?

Na to pytanie z pewnością odpowiadają sobie wszyscy rodzice, którzy muszą stanąć na wysokości zadania i urządzić pokój swojemu dziecku. Bowiem wybór odpowiednich, a zarazem komfortowych mebli do pokoju naszej pociechy, to najważniejszy element. Dlatego, aby wnętrze się wspaniale prezentowało, powinniśmy postawić na zakup, takiego samego kompletu mebli, gdyż da nam to wrażenie estetyczności i współgrania każdej części pokoju ze sobą.

Starajmy się również dobrać zestaw mebli tak, aby był raczej w stonowanych barwach, które w razie odświeżenia ścian i chęci pomalowania pokoju na inny kolor nie będą się ze sobą gryzły. Powinniśmy komplet mebli dobrać, także pod względem kilkuletniego użytkowania, aby rósł razem z dzieckiem.

Ze względu na to, iż każdy uczeń potrzebuje odpowiedniej przestrzeni, zarówno do nauki, jak i zabawy, więc im lepiej przyłożymy się do urządzenia pokoju w sposób odpowiadający naszemu dziecku, tym możemy liczyć na to, iż nasza pociecha będzie starała się trzymać w nim porządek. Dlatego, myśląc nad przygotowaniem pomieszczenia starajmy się wszystko przemyśleć, a najlepiej porozmawiać z naszym dzieckiem, w końcu to ono będzie lokatorem w tym wnętrzu, więc ma możliwość wypowiedzieć się o wyborze koloru ścian, mebli, a także wszystkich dodatków, które się w nim znajdą.

Z uwagi na dobro, a przede wszystkim szczęście naszej latorośli, zrozumieć jej potrzeby i przystąpić do realizacji planu aranżacji pokoju jak najszybciej, aby zdążyć przed pierwszym dzwonkiem. Bowiem, do końca wakacji zostało coraz mniej czasu, dlatego tak ważne jest szybkie podjęcie decyzji i porozmawianie z dzieckiem, o jego potrzebach, a także sporządzić plan i wybrać się do sklepu w celu znalezienia odpowiednich mebli i innych potrzebnych akcesoriów.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Zatrzymaj lato w swoich wnętrzach.

Zobacz

Lato zagościło się już u nas na dobre, a jak lato, to i zabawa. Co powiesz na zabawę w urządzanie wnętrz? Słoneczne miesiące są doskonałym czasem na realizowanie nowych pomysłów, wprowadzenie świeżej energii i pozytywnych...

Co na okno w kuchni?

Zobacz

Pewnie często zastanawiacie się nad tym jak zaaranżować okno w kuchni. Dla niektórych jest to bardzo problematyczne zadanie, choć warto mieć na uwadze fakt, że okno w kuchni jest jej sporym atutem. Jest nie tylko…