Wczytuję dane...

Co na okna w kamienicy?

średnia: 5.0  ocen: 1

Ozdabianie okien to bardzo popularna rzecz w dzisiejszych czasach. Jednak wbrew pozorom nie jest to takie proste. W przypadku złego dobrania tkaniny możemy bardzo łatwo popsuć dobrze zaaranżowane wnętrze. Najtrudniejsze do przyozdobienia są okna, o nietypowych kształtach, takich jak wole oko.

Co na okna w kamienicy?

W kamieniach często możemy spotkać się z dość nietypowymi ramami okien. Dość popularnym typem okien są okna skrzynkowe lub półskrzynkowe, a także ościeżnicowe. Każde z nich ma swój urok, jednak musimy zadbać o odpowiednie zamocowanie firan. Czasem, kiedy samo okno w sobie jest dekoracyjne, nie musimy korzystać z fantazyjnych draperii. Dwie zasłony po bokach bądź zwykła gabardyna będą w pełni wystarczające. Możemy wykorzystać także drewniane spinki czy podwiązki zrobione z materiału. Aby zachować „plastyczność” niektórych okien, powinniśmy wykorzystać klasyczne rolety. Sprawią one, że będziemy mogli cieszyć oko cudownymi, eleganckimi, drewnianymi ramami. Kiedy mamy do czynienia z wysokim sufitem, warto zainteresować się mięsistymi, miękkimi tkaninami. W tej roli świetnie sprawdzą się welur czy aksamit.

Okna półokrągłe, są także często spotykane w kamieniach. Powinniśmy je wyeksponować, za pomocą rzymskiej bądź austriackiej rolety. Rzymskie rolety bez szprosów są naprawdę ciekawym wyborem. Ich tkanina poprzez to, że nie jest usztywniana, układa się dosyć swobodnie. Szprosy w roletach sprawiają, że roleta po ściągnięciu jest wieńczona przez naprawdę równe zakładki. Jeśli mówimy o roletach austriackich, to są one znacznie bardziej dekoracyjne niż rzymskie. Sznurek, który wpleciony jest w materiał, sprawia, że takie rolety są jedyne w swoim rodzaju. Poprzez zaciąganie sznurka możemy uzyskać naprawdę niesamowite głębokie girlandy. Kiedy w naszej kamienicy mamy wysokie, łukowate okna, warto nie używać rolet, a skorzystać jedynie z długich zasłon.

Wybór dekoracji do okien w kamienicy to nie lada wyzwanie. Mamy naprawdę dużo opcji, dlatego musimy się dobrze zastanowić, aby być w pełni zadowolonym, ze swojego odświeżonego wnętrza.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jak zyskać więcej światła w domu?

Zobacz

Naturalne promienie słoneczne wnikające do domowych pomieszczeń gwarantują lepsze samopoczucie, sprawiają, że wnętrza prezentują na przestronniejsze i bardziej eleganckie. Co zrobić, aby zyskać ...

Jak przetrwać letnie upały – pomysły na ochłodzenie wnętrz

Zobacz

Już od kilku sezonów w okresie letnim towarzyszą nam uciążliwe upały. Wysoka temperatura niekorzystanie wpływa nie tylko na funkcjonowanie naszego organizmu, ale również na prawidłową pracę urządzeń…