Wczytuję dane...

Co na okno u alergika?

średnia: 5.0  ocen: 2

Cierpisz na alergię? Pyłki roślin, kurz, sierść zwierząt sprawiają, że twoje oczy łzawią, a na skórze pojawia się swędząca i bolesna pokrzywka? Dom powinien być miejscem, w którym odpoczywamy po cały dniu ciężkiej pracy i gonitwy za różnymi sprawami. Jeśli jednak dokucza ci alergia, domowe zacisze może okazać się poligonem, na którym trudno przetrwać. Dlatego, też należy dołożyć wszelkich starań, by nasza przestrzeń domowa była wolna od alergenów, które skutecznie uprzykrzają nam życie. Pierwszym krokiem, jaki warto poczynić, jest pozbycie się przedmiotów, na których gromadzi się kurz!

Co na okno u alergika?

Czy firany to dobry pomysł?

Firany i zasłony stanowią ważny element wystroju każdego pomieszczenia. Jeśli jednak zmagasz się z dokuczliwą alergią, powinieneś zrezygnować z takiej formy przystrajania okien. Materiał, z którego wykonane są firanki, gromadzi kurz oraz alergeny. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na okna bez jakiejkolwiek ozdoby. Dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie rolet. Są one zdecydowanie bardziej polecane osobą zmagającym się z alergią.

Jakie rolety wybrać?

Wybierając rolety dla alergika, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim materiał, na który się decydujemy powinien być gładki. Będziemy mogli go wtedy bez problemu wyczyścić. Dodatkowo weźmy pod uwagę, to czy wybrane przez nas rolety są odporne na tarcie oraz kontakt z wilgotną gąbką. Pamiętajmy, że alergicy zmuszeni są do tego, by nawet codziennie sięgać po odkurzacz, który pochłonie kurz. Dlatego tak istotne jest to, by czyszczenie rolet było łatwe i szybkie.

Jeśli jesteś alergikiem, wiesz doskonale, jak ważne jest to, by utrzymywać w domu nieskazitelny porządek. Drobinki kurzu i alergeny osadzające się na różnych przedmiotach i sprzętach domowego użytku, sprawiają, że przebywanie w domu staje się nieprzyjemnym doświadczeniem. Dlatego też warto zadbać o to, by elementy znajdujące się w naszym otoczeniu były łatwe do czyszczenia. Rezygnując z firan na rzecz rolet, wciąż możesz cieszyć się atrakcyjnym wystrojem swojego pokoju. Jednocześnie zyskujesz czas i sprawiasz, że twoje funkcjonowanie w domowym zaciszu staje się chociaż trochę prostsze.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jak moskitiery pomagają walczyć z insektami i pyłkami?

Zobacz

Lato zbliża się wielkimi krokami. Upalne dni to jednak nie tylko okazja do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale także czas walki z owadami. Jak ograniczyć ich dostęp do naszych mieszkań...

Moskitiery rolowane i antyalergiczne. Uchroń swój dom przed insektami

Zobacz

Jesteś alergikiem i chcesz zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie przed pyłkami i alergenami? A może po prostu nie znosisz obecności insektów na przełomie wiosny…