Wczytuję dane...

Jak zamontować moskitierę na drzwi?

średnia: 4.6  ocen: 8

Nieubłaganie zbliża się czas, kiedy to na co dzień towarzyszyć nam będą dźwięki bzyczenia rozmaitych fruwających braci mniejszych. Jedyną słuszną decyzją jest obrona przed owadami, szczególnie w sytuacji, kiedy na przykład w domu mieszka osoba uczulona na jad owadów.

Niekoniecznie musimy zaopatrywać się od razu w śmiercionośne dla owadów środki chemiczne, łapki, lepy, czy kosztowne lampy owadobójcze. Wystarczą odpowiednio zamontowane moskitiery i możemy odetchnąć z ulgą, korzystając z dobrodziejstw spokojnego niczym niezmąconego snu. Moskitiery drzwiowe są prostym, ale zarazem niezwykle skutecznym sposobem na uniemożliwienie dostępu owadów do wnętrza domu lub mieszkania. Posiadają wiele zalet.

montujemy moskitierę na drzwi
  1. Można dostosować je do każdego rozmiaru otworu drzwiowego.
  2. Nie zaburzają mechanizmu otwierania i zamykania drzwi.
  3. Umożliwiają cyrkulację powietrza podczas upalnych dni.
  4. Mogą być montowane na drzwiach wejściowych, przejściowych, oraz balkonowych.
  5. Są niezwykle łatwe w montażu.

Jak zamontować moskitierę na rzep?

Ze względu na łatwość montażu i niską cenę największą popularnością cieszą się moskitiery drzwiowe montowane za pomocą rzepów. Moskitiery te nabyć w gotowych zestawach lub samemu skompletować — osobno kupić siatkę, osobno rzepy. Wszystkie elementy bez problemu kupimy w marketach budowlano-wnętrzarskich lub w internecie. Poniżej instruktaż, dzięki któremu zamontujesz taką moskitierę w mniej niż 15 minut.

montujemy moskitierę na rzep

I gotowe. Prawda, że proste? Na zakończenie jeszcze jedna rada. Jeśli montujesz moskitierę na drzwiach, z których często korzystasz — dużym ułatwieniem będzie wykonanie pionowego nacięcia na siatce wzdłuż całej wysokości. Przez powstałą szczelinę swobodnie będzie można wchodzić i wychodzić. Innym rozwiązaniem jest odklejanie siatki od rzepa z jednej strony za każdym razem, kiedy następuje potrzeba przejścia przez drzwi. Bez obaw, potem możesz przykleić ją z powrotem na miejsce — rzepy mają naprawdę dużą wytrzymałość sięgającą nawet do 1000 cykli odpinania i ponownego mocowania.

  1. Przygotuj wszystkie elementy montażowe, potrzebne ci będą: siatka osłonowa, rzepy samoprzylepne, oraz nożyczki.
  2. Umyj, a następnie odtłuść ramę drzwiową. Możesz to zrobić za pomocą szmatki nasączonej benzyną, acetonem lub denaturatem. Jeśli obawiasz się uszkodzić delikatną powierzchnię — doskonale sprawdzi się również płyn do naczyń lub płyn do szyb. Na koniec koniecznie wytrzyj ramę do sucha ręcznikiem papierowym.
  3. Z taśmy usuń papierowy pasek i przyklej rzepy do węgarka, czyli oparcia ościeżnicy od strony pomieszczenia. Rzepy muszą być naklejone precyzyjnie wzdłuż całej długości ramy górnej, dolnej i boków.
  4. Rozłóż na podłodze siatkę osłonową, zmierz otwór drzwiowy, a następnie przytnij siatkę nożyczkami do odpowiednich rozmiarów.
  5. Przyciętą siatkę, lekko napinając, przykładamy do otworu i dociskamy do wcześniej przyklejonego rzepa, rozpoczynając od jednego z górnych narożników ościeżnicy. Siatka powinna być równo naciągnięta i napięta na całej powierzchni, którą zasłania. Jeśli kupiłeś moskitierę w zestawie, najprawdopodobniej producent dołączył plastikowy przyrząd przypominający małą szczoteczkę, którego możesz użyć w celu dociśnięcia siatki do rzepa.
  6. Jeśli po bokach pozostał nadmiar siatki, można odciąć go nożykiem.
Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Czy moskitiery są skuteczne?

Zobacz

Wiosna to nie tylko czas, w którym rozkwitają piękne kwiaty a zieleń nabiera niespotykanej w innych momentach roku cudownej soczystości. Ten sielski...

Moskitiery rolowane i antyalergiczne.

Zobacz

Jesteś alergikiem i chcesz zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie przed pyłkami i alergenami? A może po prostu nie znosisz obecności insektów na…