Wczytuję dane...

Czy moskitiery są skuteczne?

średnia: 5.0  ocen: 1

Wiosna to nie tylko czas, w którym rozkwitają piękne kwiaty a zieleń nabiera niespotykanej w innych momentach roku cudownej soczystości. Ten sielski obrazek skutecznie potrafią zepsuć takie cudaczki jak komary. W sumie nie trzeba tego bardziej komentować – każdy wie jak irytujące i męczące potrafią być te insekty. Czy moskitiery naprawdę pomagają w walce z nimi?

Moskitiery są zdecydowanie jednym z najlepszych rozwiązań, które ochronią nasze mieszkanie przed uciążliwymi owadami. Problem narasta w letnie wieczory, gdy upały na zewnątrz zmuszają nas do wietrzenia pomieszczenia a zapalone światło przyciąga znaczną ilość małych stworzeń. Na rynku pojawia się coraz więcej chemicznych preparatów, które nie zawsze są skuteczne. Za to producenci osłon okiennych doskonalą moskitiery.

Czy moskitiery są skuteczne?

siatka do moskitiery ramkowej

Trzeba pamiętać, że moskitiery są narażone na czynniki, które negatywnie wpływają na jej stan. Jednym z nim są zanieczyszczenia. Jeżeli mieszkamy przy ruchliwej drodze, albo w miejscu o niezbyt czystym powietrzu, wtedy moskitiera wchłania związki, które nie tylko są niezdrowe dla organizmu, ale w większych ilościach mogą być nawet toksyczne. Zima jest okresem, w którym powietrze jest bardziej zanieczyszczone niż w innych porach roku. Z tego względu lepiej nie robić z naszej moskitiery „pochłaniacza” szkodliwych związków.

Wykonane z wytrzymałego PCV lub włókna szklanego mechaniczne sposoby walczenia z owadami, są znacznie zdrowsze i mniej uciążliwe. Jednorazowy montaż może posłużyć nam przez długie lata, który jest w dodatku niezwykle prosty i nie wymaga korzystania z usług specjalistów.

Warto też nadmienić o coraz to nowych pomysłach na usprawnianie użyteczności moskitier. Na rynku pojawiają się moskitiery okienne w wersji plisowanej. Takie rozwiązanie pozwala zasłaniać nawet większe powierzchnie bez kłopotliwego blokowania wejście na taras czy balkon.

Montaż moskitiery - jak się za to zabrać?

Konstrukcja współczesnych moskitier jest bardzo prosta, dzięki czemu ich montaż również jest bardzo prosty. Nie zabiera wiele czasu, a osiągnięty efekt przy dobraniu odpowiedniego koloru siatki jest rewelacyjny. Obecnie producenci oferują nie tylko różne wersje kolorystyczne ale również istnieje, co najmniej kilka możliwości montażu:

  1. Montaż na elastyczne haczyki obejmujące ramę okna.
  2. Montaż na magnes – bardzo wygodny i skuteczny sposób na mocowanie moskitiery do wcześniej przymocowanych magnesów na ramie okna.
  3. Moskitiery w kasecie dodatkowo można przykręcać lub przyklejać do odpowiedniej powierzchni ramy okiennej.

W zależności od charakteru okna, i miejsca, w którym ma się znaleźć siatka z łatwością można dopasować to do własnych potrzeb. Moskitiery, których konstrukcja opiera się na ramce są łatwo demontowalne, dlatego z powodzeniem można z nich korzystać np. w drzwiach balkonowych, przez, które często opuszcza się pomieszczenie. Podobnym sposobem, który sprawdza się przy często użytkowanych oknach jest montaż przy pomocy magnesów. Przyklejone do ramy okna i powierzchni siatki skutecznie powstrzymują owady, jednak umożliwiają szybkie otworzenie okna i wypuszczenie na zewnątrz np. zwierząt. Okna, których używamy głównie do wietrzenia pomieszczenia mogą z łatwością zostać zabezpieczone moskitierą stała, która kontowana jest do ramy okna np. przy pomocy specjalnych taśm lub zaczepów.

Czy moskitiery są skuteczne - podsumowanie.

Tak, zdecydowanie są. Można powiedzieć że moskitiera okienna jest produktem, który za niewygórowaną cenne wyraźnie poprawią komfort życia. Szczególnie odczuwamy go podczas inwazji komarów i innych insektów. Jeśli my lub inny domownicy zmagamy się z alergią, moskitiery z siatką antyalergiczną mogą okazać się bardzo cennym sprzymierzeńcem w walce o dobre samopoczucie.

Jeśli masz wątpliwość czasem warto wypróbować najtańszy wariant siatek okiennych mocowanych na rzepie. Jej koszt jest bardzo niski więc ryzyko ze ów test wypadnie niepomyślnie nie będzie obciążać budżetu.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Czy zdejmować moskitiery na zimę?

Zobacz

Przychodzą miesiące w roku, kiedy na zewnątrz jest tak nieprzyjemnie...

Rolety w kasecie PCV czy aluminiowej?

Zobacz

Rolety w kasecie cieszą się rosnącym uznaniem wśród Polaków, którzy cenią je za wysoką wartość estetyczną, wygodę użytkowania…


Darmowy poradnik o roeltach - Olmark