Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

średnia: 5.0  ocen: 1

Podczas wakacyjnych wyjazdów, podróży służbowych czy innych tym podobnych okolicznościach nasze mieszkania pozostają częstokroć opuszczone. Stosujemy różne rodzaje zabezpieczeń przed włamaniem, choć nie jest to jedyny powód by myśleć o roletach zewnętrznych. Dlaczego i jak się je wykorzystuje?

Jest wiele takich produktów, które mogłyby zaspokoić ważne potrzeby, a jeszcze nie przyciągnęły uwagi. Czy rolety zewnętrzne to rzecz tej uwagi godna? Warto wiedzieć, jakie zapewniają korzyści.

Na początek tylko zastrzeżenie, że nie chodzi tu o specyficzną grupę rolet antywłamaniowych. Je kupuje się w ściśle określonym celu. Jednak te inne, bez takiej funkcji, czy są potrzebne? A może to zbytek? Wiedząc, jakie właściwości mają rolety zewnętrzne, można to rozstrzygnąć. Jest spore grono osób, które wcześniej czy później odkryją, że to taki właśnie produkt, jakiego potrzebują.

Korzyści z zakupu rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne na wymiar w sklepie Olmark

Zewnętrzna roleta zapewnia to samo co wewnętrzna. Zasunięta po zmroku pozwala chronić prywatność. Oprócz tego ma wpływ na aranżację wnętrza. Są też korzyści, których wewnętrzne osłony nie zapewniają. Wszystkie rolety zewnętrzne wykonane są z solidnych materiałów. Nawet jak nie należą do grupy antywłamaniowych, to stanowią dobre zabezpieczenie. Korzyść jest także dla psychiki. Opuszczone rolety zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa.

Zyskuje i sam budynek. Z takimi osłonami wygląda on bardziej elegancko. Wybierając określony kolor rolet zewnętrznych, można modyfikować wygląd budynku. Ważną korzyścią z ich zakupu jest ochrona wnętrz przed przegrzaniem.

Zewnętrzne rolety – ochrona przed gorącem

stylowa, sredbna roleta zewnętrzna antywłamaniowa

Wewnętrzne osłony okna (czy rolety, czy zasłony) chronią głównie przed nasłonecznieniem. Z ochroną przed nagrzaniem wnętrza radzą sobie słabiej. Gorąca temperatura przenika przez szybę, a materiał w oknie nie zatrzyma w całości tego ciepła. Zwykle zatrzymywane jest ono w niewielkim stopniu. Rolety zewnętrzne mają tu przewagę z tego względu, że są umieszczone na zewnątrz. Gorące powietrze ma poważną zaporę, zanim jeszcze dotrze do szyby. Kiedy ważna jest skuteczna ochrona przed upałami, to lepsza jest zewnętrzna roleta niż wewnętrzna. W takiej sytuacji rozstrzygnięcie, czy warto kupić rolety zewnętrzne, będzie bardzo proste. Szybko okaże się, że we wnętrzu może być znacznie przyjemniej, nawet przy największych upałach.

Uwzględnić tylko trzeba, że jakie nie byłyby rolety, one tylko zatrzymują ciepło. Jedne lepiej, drugie słabiej. Nie pomogą, jeśli już wnętrze zostało nagrzane. Jedynie będą chronić przed dalszym nagrzewaniem. Pamiętać więc należy, by opuścić rolety, zanim zacznie się robić gorąco.

Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Czy zdecydować się na taki zakup, to jak w większości podobnych dylematów, kwestia indywidualna. Korzyści są i to znaczne. Zyskuje się:

  1. ochronę przed upałami,
  2. większe bezpieczeństwo,
  3. poczucie bezpieczeństwa, komfort psychiczny,
  4. bardziej elegancki, ciekawszy budynek.

O tym, czy dokonać takiej inwestycji dla domu, zadecyduje, jak bardzo ceni się zalety rolet zewnętrznych. Czasami jedna z nich może być tak ważna, że już ona przesądzi o zakupie. Często tą zaletą jest ochrona przed upałami. Nie trwają one długo, ale są dokuczliwe. Kiedy ma się rolety zewnętrzne, upały przestają być takim problemem. Można normalnie funkcjonować, a nie myśleć tylko o tym, jak tu przetrwać taki czas. Nie zawsze chodzi tylko o poczucie komfortu. Są osoby, dla których upały to poważne zagrożenie dla zdrowia. Dla niektórych właścicieli domów czy mieszkań liczyć się może bezpieczeństwo. O tym, czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne, zadecydować może poziom, na którym są okna. Jeśli są nisko, a potrzebuje się większego bezpieczeństwa, to podjęcie decyzji jest łatwe.

Słowo na koniec

Zainwestować w rolety czy nie? Na pewno warto zainteresować się bliżej tym tematem i spojrzeć na niego pod kątem swoich potrzeb.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Zobacz

Nowoczesne technologie wykorzystywane do produkcji rolet wewnętrznych...

Jak dopasować zasłony do wnętrza?

Zobacz

To nieprawda, że zasłony przeszły do lamusa, bowiem ich eleganckie wzory doceniają zarówno polscy i zagraniczni projektanci…