Standardowe mini rolety z żyłką - kolekcja SILVER
Jednym z najpopularniejszych obecnie systemów osłon okiennych są mini rolety z prowadzeniem żyłkowym. Swoje powodzenie zawdzięczają przystępnej cenie oraz wyjątkowo prostemu sposobowi bezinwazyjnego montażu. Gotowe mini rolety z żyłką zaopatrzone w tkaninę z kolekcji SILVER mogą istotnie zaciemnić pomieszczenie, a dzięki powłoce ze srebrzystej gumy - częściowo uchronić je przed nadmiernym nagrzewaniem.
Parametry produktu:
- Tkanina: Silver 3017 szary
- Mechanizm: koralikowy w kolorze biel
- Rozmiar gotowej przesłony: podane w opisie wymiary są wymiarami tkaniny, gotowa roleta z mechanizmem jest szersza ok 4-4,5cm.
- Sposób montażu: bezinwazyjny na ramę okna (uchwyt regulowany na ramy do szerokości 2,5cm)
24 miesiące rękojmi Na każda oferowaną przez sklep Olmark roletę udziela się 24-miesięcznej rękojmi.
Wybrane zalety produktu:
- Wygodna i szybka metoda samodzielnego montażu.
- Wysokiej jakości tkaniny zaciemniające.
- Dobry efekt wizualny dzięki modnej kolorystyce.
- Mocowanie bezinwazyjne na regulowanych uchwytach.
- Wymiary dostosowane do typowych okien.
- Niska cena i szybka dostawa.
Gotowe mini rolety - moc zalet
Gotowe mini rolety umożliwiają za niewielką sumę samodzielne osłonienie okna bez żadnej ingerencji w ich strukturę. Do zawieszenia rolet nie potrzebujesz wiertarki ani wkrętów, gdyż zestaw zaopatrzony jest w specjalne uchwyty, które umożliwiają wykonanie montażu bez użycia narzędzi. Umieszczenie na oknie rolety trwa zaledwie kilka minut, tak jak jej zdemontowanie np. w czasie robienia porządków. Zastosowanie prowadzenia żyłkowego sprawia, że roleta nie odstaje od okna w przypadku uchylenia go w pionie. Po opuszczeniu osłon, żyłki są dla obserwatora z wewnątrz całkowicie niewidoczne. Gotowe mini rolety z żyłką to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na uniknięciu ingerowania w strukturę stolarki okiennej, ponieważ trwa jeszcze okres gwarancyjny na zakupione okna lub wynajmują lokal i nie chcą pozostawiać żadnych śladów po osłonach.
Gotowe mini rolety z żyłką są najłatwiejsze w montażu
Jak wspomnieliśmy wcześniej, gotowe mini rolety z żyłką nie wymagają wzywania fachowców do ich zamontowania lub posiadania przez nas specjalnych umiejętności technicznych. Zainstalujemy je sami w kilka minut, a jedynym narzędziem, które będzie do tego celu potrzebne, to zwyczajne nożyczki. Użyjemy ich dwa razy: do rozpakowania otrzymanej paczki z zestawem, a później w celu odcięcia nadmiaru żyłki po zakończeniu montażu.
Co znajduje się w zestawie z prezentowaną roletą?
Gotowe mini rolety składają się z kilku prostych elementów. Po rozpakowaniu przesyłki znajdziemy:
- materiał rolety nawinięty na metalowy wałek (rurkę), zakończony obciążającą listwą z tworzywa sztucznego w rękawie,
- mechanizm sterujący z łańcuszkiem,
- tulejkę-zatyczkę rurki,
- komplet uchwytów utrzymujących rurkę,
- komplet bezinwazyjnych wieszaków do ram okiennych,
- komplet dolnych uchwytów żyłki do bezinwazyjnego montażu,
- żyłkę,
- dwie przelotki żyłki montowane do belki obciążającej materiał.
Gotowe mini rolety - samodzielny montaż krok po kroku
W pierwszej kolejności przygotowujemy roletę do zawieszenia na górnej części ramy skrzydła okiennego:
- umieszczamy w rurce z nawiniętą tkaniną mechanizm z łańcuszkiem tak, aby znajdował się on po zainstalowaniu na oknie po stronie przeciwnej niż klamka,
- uchylamy okno, aby wygodnie założyć i zacisnąć górne zaczepy. Są one regulowane, więc przy standardowych oknach nie będzie z tym żadnego problemu.
- Rurkę z nawiniętą tkaniną i z mechanizmem łańcuszkowym umieszczamy w zaczepach. Następnie w dolnej listwie, która obciąża tkaninę umieszczamy przelotki i przewlekamy żyłkę przez nie i przez dziurkę znajdującą się w górnym zaczepie.
- Teraz na dolnej krawędzi skrzydła zakładamy uchwyty napinające żyłkę, którą naciągamy, zawiązujemy na jej końcu supełek i umieszczamy w przeznaczonym do tego miejscu. Po wykonaniu tej czynności na łańcuszku instalujemy ograniczniki w celu ustalenia pozycji maksymalnego rozwinięcia i zwinięcia rolety.
- Na zakończenie montażu rozpinamy łańcuszek i zakładamy obciążnik. Jeżeli łańcuszek okaże się za długi, przycinamy go nożyczkami i z powrotem spinamy łącznikiem.