Wczytuję dane...

Najciekawsze osłony okienne.

średnia: 5.0  ocen: 3

W aranżacji wnętrz znaczenie mają nie tylko meble, kolory ścian, czy dekoracje. Elementem, który jest zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny, są osłony okienne. Świat dekoracji wnętrz proponuje nam wiele ciekawych rozwiązań, wśród których każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Jak uchronić się przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów, jednocześnie ozdabiając wnętrze?

Żaluzje i rolety są wciąż popularnym i lubianym elementem wyposażenia mieszkań.

Ich uniwersalizm i dostępność kolorów i wzorów sprawia, że dobranie ich do każdego pomieszczenia nie stanowi większego problemu. Żaluzje nie muszą być szare i stanowić jedynie przesłony okiennej. Sklepy oferujące takie osłony posiadają w swoim asortymencie żaluzje z różnych materiałów i w interesujących kolorach.

rolety plisowane na okna

Żaluzje występują w standardowej, poziomej wersji, jak i pionowej - są to tzw. vertikale. Materiałami, z których są dzisiaj wykonywane, są aluminium, bambusy, drewno, a nawet tkanina. Podobnie rzecz ma się z roletami. Oprócz różnego rodzaju materiałów, kolorów i wzorów, istnieje także ich inny podział. W sklepach znajdziemy rolety zwijane, które z kolei dzielą się na wolnowiszące i kasetowe. Jednak to nie wszystko, na rynku istnieją również rolety rzymskie, austriackie, plisowane i tzw. „dzień noc”. Każde rozwiązanie posiada swoje plusy, a największą zaletą używania rolet jest ich uniwersalność. Możemy spotkać je nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również we wnętrzach publicznych.

Niebanalnym i oryginalnym sposobem na osłonę okna są maty bambusowe.

Wykonane z drewniejącej trawy o naturalnym kolorze, nadadzą każdemu wnętrzu wyjątkowego klimatu. Maty występują w rozmaitych odcieniach i o wielorakiej gęstości splotu, co powoduje niejednakowe stany zaciemnienia. Montowanie mat ma kilka wersji, dzięki czemu można swobodnie wybrać najdogodniejsze do naszych okien, rozwiązanie.

Plisy materiałowe

Plisy są rozwiązaniem przeznaczonym głównie do okien o niecodziennym kształcie, chociaż można ich użyć z powodzeniem we wszystkich typach okien. Jest to osłona, nadająca wnętrzu wyjątkowego charakteru. Montowane są na przeróżne sposoby, w zależności od możliwości i efektu, jaki chcemy uzyskać. Mimo montażu w trudno dostępnych miejscach, możliwe jest ich regulowanie, dzięki czemu okna nie muszą być przez cały czas zaciemnione.

Zasłony panelowe - tak na koniec

Nowym i niezwykle ciekawym sposobem zaciemniania okien są zasłony panelowe. Są niezmiernie eleganckie i oprócz funkcji przyciemniania, dekorują i dzielą pomieszczenia. Ich budowa przypomina żaluzje pionowe - pasy są także przesuwane. Zasłonę panelową można zasuwać w jedną stronę, a także rozsuwać jak teatralna kurtynę. To, co odróżnia zasłonę od vertikali, są sposoby mocowania, Można je montować w okiennej wnęce, nad samym oknem, jak i na suficie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wnieść do wnętrza nutę orientalizmu. Zasłony przypominają działowe ścianki w domach rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Żaluzje drewniane – jak je dobierać i komponować?

Zobacz

Żaluzje już od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród osób kupujących osłony okienne. Modele...

Jak wymienić materiał w rolecie i czy warto?

Zobacz

Tkanina w roletach zabrudziła się i wygląda nieestetycznie? A może planujesz remont…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark