Wczytuję dane...

Rolety w rozmiarach standardowych - ciekawa propozycja w korzystnej cenie

średnia: 4.8  ocen: 5

Masz do przesłonięcia kilka lub kilkanaście wnęk okiennych w całym domu? Jeśli szukasz pewnego kompromisu cenowego, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się gotowe rolety w standardowych rozmiarach. Dlaczego właśnie te? Co dzięki nim możesz zyskać?

Czy warto zainwestować w rolety standardowe?

Rolety standardowe są tańszą - co jednak nie znaczy, że gorszą alternatywą dla przesłon projektowanych na indywidualne zamówienie. Powstały jako odpowiedź dla mniej wymagających domowników, którzy nie stają przed wyborem przesłony do okna o ponadprzeciętnych gabarytach lub kształcie - mowa o oknach trapezowych, półokrągłych i przeszklonych drzwiach od tarasu.

Mini rolety dzień noc na wymiar

Czy wiesz, że?

W sprzedaży w sklepie z roletami Olmark znajdziesz rolety klasyczne wolnowiszące o rozmiarach od 60 – 190 cm do nawet 90 – 240 cm (w sumie do twojej dyspozycji jest 10 pośrednich rozmiarów).

Ze względu na wcześniej zdefiniowane przez producenta wymiary, roleta o standardowych rozmiarach wyróżnia się atrakcyjną ceną, zachowując przy tym wszystkie charakterystyczne dla niej cechy funkcjonalne i estetyczne. Co ważne – większość rolet jest dostępna w nawet kilkunastu rozmiarach, więc ich dopasowanie do twojego okna nie powinno sprawić ci żadnych trudności.

W sprzedaży dostępne są rolety:

  1. klasyczne (z mechanizmem koralikowym lub samozwijającym),
  2. mini (z prowadzeniem żyłkowym, Dzień i Noc oraz samozwijające),
  3. rzymskie.

Ze względu na swoją budowę, wśród rolet standardowych nie znajdziesz plisowanych, austriackich oraz tych do montażu na dachu (z gładką przesłoną oraz dachowe plisowane).

Dobieramy roletę do wnęki okiennej

Zanim zdecydujesz się na zakup gotowej rolety – weź do ręki miarę budowlaną i upewnij się, że znasz dokładne wymiary okna oraz samej wnęki okiennej. To kluczowe dla ustalenia właściwego rozmiaru wysokości i szerokości przesłony wraz z jej mechanizmem zwijającym.

Gotowe rolety w standardowych rozmiarach montuje się na 1 z 3 sposobów:

  1. montaż inwazyjny do sufitu,
  2. montaż inwazyjny do ściany (najczęściej),
  3. montaż bezinwazyjny we wnęce.

O tym, jak wymierzyć roletę w zależności od rodzaju montażu przeczytasz w materiale: Rolety okienne w rozmiarach standardowych w sklepie Wystrój Okien »

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Verticale – żaluzje pionowe do biura i domu

Zobacz

Verticale to dość szczególne przesłony okienne, które chociaż kojarzą się przede wszystkim z urzędami i biurowcami, to z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie także w...

Jakie rolety wybrać do salonu?

Zobacz

Kalendarzowa wiosna i pierwsze ciepłe dni tuż przed nami. Za kilka miesięcy promienie słoneczne będą coraz…


Darmowy poradnik o roeltach - Olmark