Wczytuję dane...

Rolety bambusowe - kompendium wiedzy.

średnia: 5.0  ocen: 2

Rolety bambusowe ze względu na swoją budowę należy traktować przede wszystkim w kategoriach dekoracyjnych, chociaż tego typu konstrukcje z powodzeniem pełnią także rolę delikatnej przesłony, która rozprasza światło i pozwala na zachowanie intymności w domu. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, podkreślają unikalny charakter wnętrza i wydobywają z niego naturalne ciepło. Jak je czyścić? Gdzie można je zamontować? Czy balkon i altana to dobre miejsce dla rolet bambusowych?

Rolety bambusowe, jako naturalna przesłona okienna – detale nabierają nowego znaczenia

Roleta bambusowa rzymska na wymiar sklep Olmark

Zbudowane z drewna rolety bambusowe zostały stworzone z myślą o klientach, którzy cenią sobie naturalny wygląd produktów wnętrzarskich, a przy tym chcą w pewnym zakresie zbudować atmosferę intymności w wybranych pomieszczeniach mieszkalnych.

Wybrane, najwyższej jakości modele napełniają pokoje ciepłem i w odpowiedni sposób wkomponują się do wnętrz, w których zamontowano okna z drewnianymi ramami. Tego typu konstrukcje poleca się przede wszystkim do salonu, pokoju dziecięcego oraz pozostałych pomieszczeń reprezentatywnych. Warto zastanowić się nad zakupem rolet bambusowych także do kuchni, które w połączeniu z subtelnymi dodatkami w postaci kwiatów lub naturalnych, wiklinowych wazonów mogą tworzyć niepowtarzalny klimat.

Wskazówka: rolety bambusowe instalujemy tylko w tych kuchniach, w których okno z roletą nie są bezpośrednio narażone na zanieczyszczenia. Niewskazanym jest ich montaż w oknach tuż przy samej kuchni lub zlewie.

W jaki sposób czyścić rolety bambusowe?

Rolety bambusowe budzą zainteresowanie, są oryginalnym dodatkiem do wnętrz, a przy tym nie sprawiają trudności w pielęgnacji. Do utrzymania czystości wystarczy miotełka do kurzu lub miękka ściereczka – dobrym pomysłem może być wykorzystanie delikatnego pędzelka do farb i odkurzacza z regulowanym poziomem ssania.

Montaż rolet bambusowych – na ścianie, czy na ramie okna?

Najwygodniejszym i zarazem najbardziej funkcjonalnym sposobem na montaż rolet bambusowych jest ich instalacja na ścianie, co pozwala w pełni zasłonić przestrzeń okienną. Z różnych względów, nie rekomenduje się montażu tego typu rolet na samym oknie; takie rozwiązanie pozwala uniknąć ewentualnych problemów technicznych, a w tym m.in. nadmiernej eksploatacji samego okna. Montaż rolety bambusowej na ramie okna także w pewnym zakresie ograniczać dostęp do samego skrzydła, szczególnie przy niskiej wnęce.

Rolety bambusowe tylko do wnętrz

W jednoznaczny sposób należałoby określić, że rolet bambusowych nie montuje się na przestrzeniach okiennych na zewnątrz. Materiały jakie są wykorzystywane do budowy tego typu egzemplarzy wykluczają ich instalację na tarasach, werandach i altanach ogrodniczych. Niesprzyjające warunki atmosferyczne w krótkim czasie doprowadziłyby do trwałych zniszczeń splotu, listew oraz samego mechanizmu regulacji wysokości.

Z drugiej strony wielu interesuje przyozdabianie owymi roletami balkonów, tarasów, altan czy pergol na działce. Oczywiście ma to swój urok i niejeden decyduję się by samodzielnie zabezpieczyć rolety bambusowe odpowiednimi impregnatami bym wilgoć i inne czynniki nie zniszczyły zbyt szubko tej ozdoby. Warto jednak mieć na uwadze, że powyższe zabieg i montaż na zewnątrz tego systemu jest różnoznaczny z użyciem sprzecznym wobec zaleceń producenta i wszelkie usterki, które wyniknąć z wspomnianego użytkowania na zewnątrz nie uprawniają do składania reklamacji. Spróbuj więc przed decyzją o zakupie obliczyć wszystkie „za” i „przeciw”

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety czy żaluzje fasadowe - co wybrać?

Zobacz

Ze względu na obecność szerokiej gamy produktów, różnych wersji pod względem kolorów, rodzaju i kształtu listew, projektanci chętnie używają żaluzji...

Co wybrać - Firany czy rolety, a może jedno i drugie?

Zobacz

Dekoracja okna jest jednym z najważniejszych kroków w aranżacji domowych wnętrz. Firany, zasłony, minimalistyczne lub wzorzyste…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark