Wczytuję dane...

Jak urządzić pokój gościnny?

średnia: 5.0  ocen: 2

To pytanie zadaje sobie każdy, kto właśnie remontuje mieszkanie lub wprowadza się do nowego domu. Niezliczona ilość aranżacji do wyboru lub całkowity brak pomysłu bardzo szybko mogą zniechęcić nawet najbardziej ambitną osobę. Jeśli Ty też masz problem z urządzeniem pokoju gościnnego, nie martw się! Poniżej przybliżymy kilka możliwości wystroju, które z pewnością pomogą Ci w samodzielnej aranżacji pomieszczenia.

Jak urządzić pokój gościnny?

Jak urządzić mały pokój gościnny?

Czasami wielkość pomieszczenia nie pozwala nam na wstawienie do niego wielkiego narożnika, kilku komód i telewizora. Warto wtedy pomyśleć o minimalistycznym urządzeniu pokoju gościnnego. Dobrym pomysłem będzie ustawienie w nim mniejszego narożnika lub sofy z funkcją spania, jeśli Twoi goście często zostają u Ciebie na noc. Niska ława przy narożniku czy sofie to dobry pomysł tylko, jeśli w pokoju gościnnym często pija się kawę czy herbatę – w innym wypadku mebel może przeszkadzać w wygodnym użytkowaniu sofy. Mały dywan sprawi, że pomieszczenie stanie się przytulne. Warto także zainwestować w regał schodkowy – zajmuje on stosunkowo niewiele miejsca, a ilość półek pozwoli Ci na ułożenie na nim dowolnych ozdób, zdjęć lub roślin. Możesz go także przymocować do ściany. Taki regał świetnie dopasuje się do niskiej komody z szufladami, do której możesz włożyć ewentualne ubrania czy inne rzeczy, zależnie od Twoich potrzeb.

Jeśli pokój gościnny będzie dla Ciebie także miejscem, w którym będziesz przechowywać ulubione pamiątki, zdjęcia, to warto pomyśleć o meblościance. Na rynku dostępne są zróżnicowane oferty, z których z pewnością będziesz w stanie wybrać odpowiednie meble dopasowane do Twojego gustu. Jeśli taka zabudowa nie będzie Ci odpowiadać, warto pomyśleć o komodzie z szufladami i wolnostojącym, przeszklonym regale. Takie rozwiązanie z pewnością spełni swoją funkcję – na regale możesz ustawić konkretne ozdoby, zdjęcia, rośliny, a w komodzie przechowywać rzeczy, które powinny być pod ręką. Możesz także ustawić na niej telewizor.

Jak urządzić mały pokój gościnny?

Trudność w aranżacji małego pokoju z pewnością rozwiążą meble na wymiar – zwłaszcza, jeśli pomieszczenie ma niestandardowe wymiary, znajduje się przy skośnej ścianie zewnętrznej czy na poddaszu. Personalizowane produkty są zazwyczaj bardzo dobrze dopasowane, dzięki czemu będą zajmować jak najmniej miejsca. Warto także zastanowić się nad powieszeniem telewizora na ścianie – wtedy komoda o określonej wysokości nie będzie potrzebna. Trzeba mieć jednak na uwadze, że meble na wymiar nie są niskobudżetowym sposobem na urządzenie pomieszczenia.

Optyczne powiększenie pokoju sprawi, że całość aranżacji będzie wyglądała dużo lepiej. Warto zainwestować w lustra na ścianach i wyłożyć podłogę panelami. Pokój będzie wydawał się wtedy bardziej przestrzenny. Należy także wystrzegać się ciężkich zasłon i ostrych, wyrazistych kolorów. Sprawią one, że pokój będzie wyglądał na bardziej ciasny, zatłoczony. Ta sama zasada tyczy się mebli – masywne, mahoniowe komody jeszcze bardziej pomniejszą pomieszczenie. Jasne, stonowane kolory ścian i mebli połączone z wyrazistymi, na przykład zielonymi czy czerwonymi dodatkami, będą wspaniale się komponować i nadadzą pomieszczeniu elegancji.

Urządzenie małego pokoju gościnnego nie musi wcale sprawiać wiele trudności, zwłaszcza, jeśli weźmiesz pod uwagę wyżej wymienione propozycje. Przy odrobinie pracy i kreatywności na pewno uda Ci się odpowiednio zaaranżować wnętrze dopasowane do Twoich upodobań, które stanie się wizytówką Twojego domu.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jak urządzić komfortowy gabinet?

Zobacz

Urządzanie przedpokoju często jest spychane na dalszy plan. Brakuje nam funduszy lub pomysłu i w konsekwencji zostajemy z nijakim przedpokojem na całe lata. Zwłaszcza, że w polskich domach często...

Jak urządzić przedpokój?

Zobacz

Można by je nazwać bohaterem drugiego planu. Postacie drugoplanowe mają jednak to do siebie, że choć nie skupiają na sobie całej uwagi, to jednak ich nieobecność powoduje swego rodzaju…