Wczytuję dane...

Co zamiast karnisza?

średnia: 4.7  ocen: 3

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele ciekawych alternatyw dla tradycyjnych karniszy. Wiele osób decyduje się na nie, aby zerwać z nudą oraz rutyną w aranżacji okien. Inni po prostu nie mają miejsca na karnisz i szukają modnych inspiracji. Co może stanowić nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych karniszy?

Co zamiast karnisza?

Co na okno zamiast karnisza?

Doskonałą alternatywą dla karniszy są rolety okienne z prowadnicami w kasetach. Są łatwe w instalacji i pozwalają na bezinwazyjny montaż. Zaletą rolet okiennych jest szeroki wybór tkanin, kolorów oraz gęstości splotu. Dzięki temu możemy dobrać dekorację okienną idealnie dopasowaną do wystroju naszego wnętrza. Rolety mogą być wykonane z cienkiego materiału, który przepuszcza promienie słoneczne lub z gęstego zaciemniającego. Doskonale sprawdzą się w przypadku okien dachowych, gdzie zamontowanie karnisza lub rolety wolnowiszącej jest niemożliwe. Zaletą rolet, które bezpośrednio przylegają do ramy, jest możliwość pełnego otwarcia okna, jeśli nie jest ono osadzone w ciasnej wnęce okiennej. Możemy też cieszyć się swobodnym dostępem do parapetu, na którym z powodzeniem ustawimy ozdoby.

Modnym wyborem są też rolety plisowane, które możemy zamówić na wymiar i również zamontować na oknie dachowym. Plisy są niezwykle eleganckie, układając się w subtelną harmonijkę, stanowią nowoczesną dekorację okienną. Ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość przysłonięcia tylko części okna. Roleta może zasłonić jedynie dolną połowę okna, chroniąc nas przed spojrzeniami ciekawskich przechodniów, a jednocześnie wpuszczając światło. Modele ze specjalną warstwą ochronną zatrzymują promienie słoneczne, zapobiegając przed nagrzewaniem się pomieszczenia. Do produkcji rolet plisowanych wykorzystuje się uniwersalne tkaniny o gładkiej strukturze występujące w wielu wariantach kolorystycznych albo też unikalne materiały marszczone.

A może by tak całkiem bez zasłon i firan? Od jakiegoś czasu panuje moda na bardzo skromne aranżacje okna - niektóre osoby zainspirowane zachodnią kulturą całkowicie rezygnują z osłon okiennych. Jest to szczególnie praktyczne, jeżeli możemy pochwalić się dużymi przestronnymi oknami i mieszkamy na wyższym piętrze lub z dala od ludzkich spojrzeń. W tym wypadku doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się jedynie rolety zewnętrzne. Zimą ochronią nas przed utratą ciepła a w upalne lato pozwolą obniżyć temperaturę blokując promienie słoneczne. Zapewniają też doskonałą ochronę przed hałasem oraz stanowią zabezpieczenie antywłamaniowe. To zdecydowanie praktyczne i niezwykle estetyczne rozwiązanie.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Zobacz

Szczególnie latem, ale i coraz częściej jesienią, wysokie temperatury potrafią dokuczyć. Temat ten wraca jak bumerang, z każdym rokiem coraz mocniej dając się we znaki. Jak wykorzystać przysłony okienne...

Jakie rolety pasują do stylu skandynawskiego?

Zobacz

Styl Skandynawski wielu kojarzy się tylko z produktami dostępnymi w Ikei. To na swój sposób po części słuszny wniosek. Jak w dokładniejszym ujęciu przedstawia się ten sposób urządzania…