Wczytuję dane...

Plisy czy rolety dzień noc?

średnia: 3.9  ocen: 147

Stoisz przed wyborem idealnych rolet do swego mieszkania? Chcesz by były piękne i funkcjonalne i jeszcze najlepiej w dobrej cenie? To naturalne potrzeby, ale czy rzeczywiście można je skutecznie zaspokoić? Rolety dzień i noc oraz plisy należą do najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie kreacji wystroju okien. Sprawdź na co zwrócić uwagę porównując te systemy.

Światło i ciepło, które wytwarza Słońce często potrafi uprzykrzyć nam życie w mieszkaniu. Zwłaszcza podczas upalnego lata ciepło staje się nie do wytrzymania. Zaglądające do naszych okien o wschodzie lub zachodzie słońce może świecić nam prosto w oczy, co nie pozwoli nam się wyspać lub obejrzeć wieczorem ulubionego filmu. Z kolei świecący w nocy Księżyc lub lampy uliczne mogą uniemożliwić nam należyty wypoczynek podczas snu. Rozwiązaniem tych problemów są plisy i rolety okienne, które częściowo lub całkowicie odizoluje nas od nadmiaru naturalnego lub sztucznego, ulicznego światła. Ale co będzie dla Ciebie najlepsze? Roleta wewnętrzna czy plisa?

Plisy Okienne - czym są ?

Czym są tzw. plisy okienne? Jest to przesłona okienna, która reguluje ilość wpadającego do wnętrza światła poprzez użycie precyzyjnego mechanizmu składania i rozkładania jej poszczególnych części. Niezależnie od tego czy chcemy przysłonić okno tylko z góry lub z dołu, czy jedynie jego środek plisa pozwoli nam na dostosowanie jej do naszych indywidualnych potrzeb.

Rolety plisowane na wymiar w sypialni

W porządku, a co z otwieraniem okien?

Plisa jest zamontowana na specjalnych prowadnicach na oknie tuż przy szybie i w żaden sposób nie utrudnia jego otwierania. Plisowany materiał można zdjąć bez problemowo przed myciem okien. Dodatkowym atutem jest to, że plisa nie odstaje od okna więc nie będzie luźno powiewać podczas otwierania okna.

A co z nietypowymi oknami?

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na to, aby nasze okna miały prostokątny lub kwadratowy kształt. Okna zakończone półkoliście lub w kształcie trójkąta ( na przykład na poddaszu ) wymagają specjalnych rozwiązań, co bywa bardzo kłopotliwe. Plisy ułatwią Ci zasłonięcie każdego kształtu okna w optymalnym dla Ciebie stopniu.

Kolor i tekstura dopasowana do wystroju wnętrza.

Ilość kolorów i opcji barwnych plis umożliwi Ci dobór odpowiednich odcieni do wystroju Twojego mieszkania. Ale kolor plis to nie tylko aspekt estetyczny. Im ciemniejszy kolor tkaniny tym mniej światła będzie wpadało do wnętrza. Ciemne kolory pochłaniają nadmiar promieniowania słonecznego. Należy przemyśleć ten aspekt przed zakupem. Szyny na których montowane są plisy dopasowane są kolorystycznie do koloru i tekstury tworzywa, z którego zrobione są okna. Materiał plisowany jest wykonany z poliestrów, które są odporne na promieniowanie UV.

Rolety plisowane w wersji dzień noc.

To jeden z dodatkowych atutów estetycznych i funkcjonalnych plis. Na oknie można zamontować dwie plisy w różnych kolorach, które w zależności od pory dnia mogą przesłaniać okno w dzień lub nocą ( jedna ciemna, druga jasna lub o różnych przepuszczalnościach światła).

Rolety okienne dzień noc

Rolety dzień noc w kasecie w salonie

Roleta składa się ze specjalnej rolki umieszczonej u góry okna oraz szyn biegnących wzdłuż linii szyby, która utrzymuje materiał tuż przy jej powierzchni. Przy otwieraniu okien materiał nie powiewa -można okno swobodnie otwierać i zamykać. Roleta dzień-noc to nowy wymiar nowoczesnych rolet okiennych, które pozwalają na regulację ilości wpadającego do wnętrza światła. Funkcjonalne, o nowoczesnym wyglądzie rolety można kupić na wymiar.

Na czym polega fenomen rolet dzień noc?

Specjalnego rodzaju tkanina podzielona jest na ciemne i jasne poziome pasy o różnym stopniu przepuszczalności światła. Podzielona na dwie części, podwinięta na dolnej listwie i poprowadzona z powrotem ku górze tkanina składa się z dwóch rodzajów materiałów:

  1. przepuszczającej światło, cienkiej siateczki
  2. oraz tkaniny kolorowej, która nie przepuszcza światła.

Dzięki możliwości przesuwania sznurka możemy swobodnie opuszczać lub podnosić prążkowany materiał, a co za tym idzie zwiększać lub zmniejszać intensywność wpadającego światła. Prosty i wygodny montaż jest jej niewątpliwym plusem – można zamontować ją samodzielnie.

Estetyka rolet z tkaninami dzień noc.

Cała gama kolorów w różnych odcieniach pozwoli Ci dobrać roletę do wystroju wybranego wnętrza. Ciekawy i nowoczesny wygląd żaluzji dzień-noc będzie prezentował się dobrze w salonie, sypialni, łazience czy kuchni. Oprócz gładkich, jednolitych tkanin można kupić rolety, na których widnieją zdjęcia, rysunki i ciekawe tekstury. Istnieje również opcja zamówienia rolety z indywidualnym wzorem barwnym. Nieograniczone możliwości estetyczne pozwolą Ci wprowadzić do wnętrza odrobinę indywidualizmu i personalizacji otoczenia.

Plisy czy rolety dzień noc - czas na wnioski.

Zaletą plis okiennych jest ich funkcjonalność oraz możliwość przesuwania tkaniny na wszystkie strony (góra, dół, środek), niezależnie od kształtu okna. Rolety dzień-noc to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną wprowadzić do swojego wnętrza indywidualny i oryginalny charakter, przy zachowaniu pewnej dozy funkcjonalności.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Czy firanki można prać w pralce?

Zobacz

Utrzymanie firanek w dobrym stanie to bez wątpienia wyzwanie, ale nie jest niemożliwe. Firanki są częścią zestawu...

Jak uniknąć błędów w aranżacji wnętrz?

Zobacz

Jest tak, ponieważ na pierwszy rzut oka widać czy dom jest przytulny, elegancki czy poważny. Większych rozmiarów przedsionek, oświetlony zgodnie ze wskazówkami, z wbudowaną szafą bądź garderobą, zachowa …