Wczytuję dane...

Tych 3 błędów unikaj w aranżacji swojego mieszkania

średnia: 5.0  ocen: 1

Aranżacja mieszkania jest zadaniem, wymagającym kreatywności oraz wiele zaangażowania. Kuszące trendy wnętrzarskie zachęcają do zakupu przedmiotów, które na sklepowych półkach mogą prezentować się doskonale, lecz w naszych mieszkaniach niekoniecznie. Podczas urządzania wnętrz skup się na charakterze nieruchomości, aby dopasować do niej określony styl, a dokładniej jego elementy, które wzbudzają Twoją aprobatę oraz wykazują się funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu.

3 błędy w aranżacji swojego mieszkania

Modne i efektowne meble? Niech będą funkcjonalne.

Zakup mebli, decyzja o wyglądzie ścian, podłóg oraz stolarki drzwiowej i okiennej to pierwsze elementy koncepcji, które staną się bazą do dalszych działań. Kolorystyka oraz styl tych elementów wystroju pomieszczenia sprawi, że już od wejścia narzuci się wrażenie wizualne, związane z określonym stylem. Jeżeli zdecydujesz się na białą stolarkę oraz meble i podłogę w jasnym odcieniu możesz komponować wystrój w stylu nowoczesnym, skandynawskim, a także minimalistycznym. Jeżeli wybierzesz ciepłe odcienie brązu, Twoja aranżacja będzie zmierzała w kierunku rustykalnym, boho lub klasycznym. Wybór odcieni szarości i grafitów zdecyduje o nawiązaniu do stylu industrialnego. Wybieraj meble, które nie tylko pięknie prezentują się, ale przede wszystkim pasują wymiarowo do specyfiki wnętrz. Jeżeli czeka Cię wybór sofy, sprawdź czy jest wygodna. Przed zakupem komody, stołu lub witryny koniecznie sprawdź wymiary mebla oraz dostępnej przestrzeni. Meble, które wyglądają pięknie, lecz są niepraktyczne to błąd.

Kolory i wzory - wprowadź zróżnicowanie

Urządzając pomieszczenie chcesz stworzyć neutralną bazę oraz mocny akcent kolorystyczny w postaci dodatków? To świetny pomysł, jednak zmodyfikuj swoją koncepcje o dobór kilku odcieni danego koloru. Baw się strukturami i wzorami. Aby w pomieszczeniu nie było nudno, postaw na kontrasty. Odważne zestawienia oraz modne odcienie warto zastosować w postaci dodatków, które łatwo wymienisz, gdy zmieni się moda. Nie ulegaj impulsowi, kupując meble tapicerowane w kolorze, który nie do końca Ci odpowiada i pasuje do wnętrza tylko dlatego, aby mieć modnie urządzone wnętrze to zły pomysł. Chyba, że utrzymujesz się z publikowania zdjęć, na których widać modne odcienie. Wszystkie dodatki nie muszą reprezentować tej samej barwy. Dobieraj zbliżone odcienie, tonuj kolory, baw się strukturami, rodzajami tkanin, rozmiarami.

Aranżacja pomieszczeń - w jednym stylu czy pełna dowolność?

Efektowna aranżacja mieszkania to nie tylko dobór dodatków do poszczególnych pomieszczeń. O wyjątkowym wystroju decyduje ogólna koncepcja, składająca się z aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli zależy Ci na tym, aby nie popełnić błędu podczas kreowania wystroju, stwórz ogólny obraz mieszkania i trzymaj się jednego, zaplanowanego stylu. Spójny charakter pomieszczeń sprawdza się zwłaszcza w przestrzeniach otwartych, półotwartych oraz niewielkich mieszkaniach. Niech podłoga będzie jednolita, ewentualnie dzielona pomiędzy płytki podłogowe i panele/drewno. Zadbaj o to, by w każdym pomieszczeniu wyznaczyć ten sam charakter, wyrażony nie tylko podłogą, kolorem ścian oraz odcieniem i stylem mebli. Niech tekstylia również utrzymane zostaną w określonym stylu. Oczywiście nie musisz kupować takich samych zasłon do sypialni oraz pokoju dziecięcego. Po prostu trzymaj się ogólnej koncepcji aranżacji mieszkania unikając zbytniej różnorodności w doborze elementów wystroju.

Podczas aranżacji mieszkania nie sposób wykonać wszystko właściwie zwłaszcza, jeśli nie masz doświadczenia w planowaniu wystroju oraz wszystkie jego elementy planujesz osobiście, bez pomocy architekta wnętrz. Aranżacja wnętrz własnego M powinna odzwierciedlać Twój gust i zachowywać funkcjonalność. Nie daj się zwieść modzie i promocjom, będziesz korzystać z tych przedmiotów przez najbliższych kilka lat. Aby uniknąć podstawowych błędów w aranżacji wnętrz kieruj się zasadą jednolitej aranżacji pomieszczeń oraz dobieraj dodatki w kilku, uzupełniających się lub kontrastujących odcieniach. Szukasz inspiracji? Przeglądaj czasopisma i strony internetowe, gdzie znajdziesz gustowne, prawidłowo wykonane pomysły.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Triki, które sprawdzą się podczas urządzania małych przestrzeni

Zobacz

Stylowe i funkcjonalne wnętrze to idealna przestrzeń do relaksu, pracy, nauki czy rozrywki. Odpowiednio dobrane wyposażenie i dodatki pozwalają w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni oraz pomagają stworzyć...

Jak zasłonić okno z łukiem?

Zobacz

Okno z łukiem, to przede wszystkim symbol elegancji. Trudność montażu oraz cena, to prawdopodobnie powody, dla których ludzie często odrzucają je już na samym początku. Największym problemem jednak wydaje…