Wczytuję dane...

Jak urządzić pralnię?

średnia: 5.0  ocen: 3

Pralka to niezbędny sprzęt, który znajduje się w każdym domu. Najczęściej znajduje się w łazience i zajmuje dużo miejsca, które moglibyśmy wygospodarować na inne akcesoria. Macie tego dość i uważacie, że to dobry czas na zmiany? Chcecie zrobić ze swojej łazienki strefę relaksu, a nie miejsce do prania i przechowywania proszków, odplamiaczy i innych przyborów? Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, jak urządzić pralnie we własnym domu. Niech nie mylą Was głosy, które błędnie przekonują, że do zorganizowania takiego pomieszczenia, niezbędna jest duża przestrzeń. Czasem wystarczy niewielki pokoik albo nieużywana przez Was piwnica lub poddasze. Gotowi na metamorfozę wnętrza? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Jak urządzić pralnię?

Jak urządzić pralnię na poddaszu?

Na początku warto zastanowić się, które miejsce byłoby najbardziej odpowiednie do przeobrażenia w pralnię. Wybór nierzadko pada na poddasze, które bardzo często pełni rolę schowka i jest zagracone. Możecie nadać mu nowe życie i zrobić z niego niezwykle przydatne pomieszczenie. Poddasze to przestrzeń, która często jest oddalona od salonu i pokoi mieszkalnych. Z doświadczenia wiadomo, że pralka może wydawać z siebie dość głośne dźwięki, które zakłócają spokój domowników. Jest to więc idealne wyjście dla osób, którym przeszkadza hałas. Pierwszym krokiem jest wysprzątanie całego pomieszczenia, ta czynność pozwoli lepiej zorientować się, jak duża przestrzeń będzie w przyszłości zagospodarowana. Jeżeli poddasze jest niewykończone, niezbędne będą prace remontowe, które mogą chwilę potrwać.

Drugim krokiem będzie zaopatrzenie się w najpotrzebniejsze sprzęty i wyposażenie. Przede wszystkim najważniejszy jest wybór pralki, na rynku można znaleźć wiele korzystnych ofert. Można wybrać m.in. pralkę z wbudowaną suszarką, jest to rozwiązanie, które zdecydowanie wiele ułatwi. Kolejnym krokiem będzie zaopatrzenie się w kosze na brudną odzież, te akcesoria pomogą w segregacji i utrzymaniu porządku. Niezbędnym elementem każdej pralni jest suszarka, na której można wywiesić mokre ubrania. Istnieje możliwość wybrania automatycznej suszarki, dzięki której czas schnięcia będzie znacznie krótszy. Jeżeli w pomieszczeniu zostanie wolna przestrzeń, warto zaopatrzyć się w deskę i żelazko, dzięki którym będzie można od razu wyprasować ubrania. Jednym z dużych plusów poddasza jest dostęp do światła, zniweluje ono wilgoć i przyśpieszy proces suszenia ubrań.

ak urządzić pralnię w piwnicy?

Dobrym pomysłem będzie połączenie pralni z garderobą, to rozwiąże problem z codziennym pokonywaniem dużej ilości schodów, a wszystkie ubrania będą znajdować się w jednym miejscu. Dla osób, które nie mają możliwości przeobrażenia poddasza w pralnię, przygotowaliśmy inną, równie dobrą alternatywę!

Jak urządzić pralnię w piwnicy?

Innym pomieszczeniem, które również doskonale sprawdzi jako pralnia, jest piwnica. Podobnie, jak w przypadku poddasza, jest to miejsce oddzielone od strefy mieszkalnej. Będzie więc to opcja idealna dla osób, które nie lubią hałasu. Przed organizacją wnętrza, warto zorientować się, czy piwnica jest dobrze zabezpieczona przed zanieczyszczeniami, wydobywającymi się z kotłowni. Jeżeli piwnica okaże się być bezpiecznym miejscem, można przystąpić do działania.

Podobnie, jak w przypadku poddasza, należy zaopatrzyć się w niezbędne sprzęty i akcesoria, które ułatwią funkcjonowanie. Pralka, kosze, płyny i żelazko, z pewnością będą bardzo potrzebne. W piwnicy może pojawić się problem z dużą wilgotnością powietrza, przez co ubrania mogą wolniej schnąć. Dobrą opcją będzie zakupienie pralki z funkcją suszenia, która zdecydowanie przyspieszy proces schnięcia ubrań. Zwiększona wilgoć może przyczyniać się do powstawania grzybów i bakterii, dlatego w piwnicy powinna znajdować się sprawna wentylacja, która pomoże w oczyszczeniu powietrza. W ten sposób powstanie idealne miejsce, w którym pranie, suszenie i prasowanie ubrań, będzie czystą przyjemnością!

Przeobrażenie poddasza lub piwnicy w pralnię, to świetne rozwiązanie. Nowo powstała przestrzeń zdecydowanie podbije serce każdej pani domu i ułatwi utrzymanie porządku. Wystarczy kilka kroków, które pomogą w stworzeniu wymarzonego pomieszczenia!

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jak urządzić pokój gościnny?

Zobacz

To pytanie zadaje sobie każdy, kto właśnie remontuje mieszkanie lub wprowadza się do nowego domu. Niezliczona ilość aranżacji do wyboru lub całkowity brak pomysłu bardzo szybko mogą zniechęcić...

Co zamiast karnisza?

Zobacz

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele ciekawych alternatyw dla tradycyjnych karniszy. Wiele osób decyduje się na nie, aby zerwać z nudą oraz rutyną w aranżacji okien. Inni po prostu nie mają…