Wczytuję dane...

Jak urządzić pokój dzienny?

średnia: 5.0  ocen: 2

Pokój dzienny to serce każdego domu. Toczy się w nim życie towarzyskie domowników. To strefa odpoczynku po dniu pełnym wrażeń. Warto zatem urządzić nasz pokój dzienny jak najbardziej funkcjonalne i designersko. W pomieszczeniu, którego aranżacja przypada nam do gustu, odpoczywa się znacznie przyjemniej. Jaki wypoczynek wybrać do naszego salonu? Jaka kolorystyka będzie najbardziej korzystna? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Jak urządzić biuro w domu?

Kilka prostych zasad stworzenia idealnej przestrzeni dziennej.

Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że zagospodarowanie przestrzeni pokoju dziennego to nic trudnego- sofa, stolik kawowy, meblościanka i pasująca do całości aranżacji firana z zasłonami. Niestety, sprawa nie jest tak oczywista, jak mogłoby się nam wydawać. Stworzenie przestrzeni, która oprócz funkcjonalności będzie również spełniała nasze wymagania estetyczne, wymaga poświęcenia uwagi i przemyślanych decyzji. Warto kierować się kilkoma zasadami, dzięki którym stworzenie pokoju dziennego rodem z pierwszych stron gazet, stanie się o wiele łatwiejsze.

Najlepiej, jeśli powierzchnia pokoju dziennego wynosi około 25 metrów kwadratowych. Jeśli budujemy dom miejmy to na uwadze. Jeśli mieszkamy w blokach, spróbujmy wyburzyć jedną ściankę działową i połączyć pokój np. z kuchnią. Wówczas strefa komfortu powiększy się i stanie się bardziej funkcjonalna. Wielkość ma znaczenie.

Po drugie, warto podzielić nasz pokój dzienny na pewne strefy tematyczne. W jednej jego części stwórzmy zakątek czytelniczy z biblioteczką, lampą i wygodnym fotelem. W drugiej części postawmy wypoczynek z telewizorem, a w trzeciej postawy stół z krzesłami, który będzie pełnił funkcję mini jadalni. Ważne też jest rozsądne umiejscowienie konkretnych stref. Stół powinien stać jak najbliżej kuchni, a biblioteczka z fotelem stanowić cichy zakątek, przez który nie będzie trzeba przechodzić udając się do łazienki.

Po trzecie, najlepszymi kolorami do pokoju dziennego są kolory stonowane. Przy pomieszczeniach o mniejszej powierzchni najlepiej odnajdą się barwy jasne. Jeśli chcemy użyć mocnej, wyrazistej farby, pomalujmy nią tylko jedną ze ścian, a do reszty wybierzmy beż, biel, delikatny róż czy jasne szarości. Warto też zastanowić się nad fototapetą, która stworzy oryginalny wystrój. Do mody powracają także wykończenia fragmentów ścian drewnem, kamieniem czy ceramiką. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?

Po czwarte, bardzo ważnym elementem wystroju pokoju dziennego jest jego oświetlenie. Odpowiednio dobrane stwarza niepowtarzalny klimat i dodaje wnętrzu odpowiedniego wyrazu, podkreślając charakter. W pokoju dziennym nie powinno zabraknąć lamp podłogowych i stołowych.

Po piąte, wybór mebli do pokoju dziennego to kluczowa kwestia. Należy zastanowić się nad przestrzenią, jaką dysponujemy. Warto przed zakupem poprzyklejać na podłodze taśmy imitujące zajmowane miejsce przez wypoczynek czy meblościankę. To da nam realne wyobrażenie sytuacji i pozwoli uniknąć zbytniego zagracenia. A co w sytuacji, gdy pokój dzienny pełni jednocześnie funkcję sypialni?

Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?

W pokoju dzienny pełniącym również funkcję sypialni, szczególną uwagę należy poświęcić na wybór wypoczynku. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór rozkładanej sofy czy narożnika. W trosce o dobry sen i zdrowy kręgosłup, warto pomyśleć o meblach z tzw. stelażem włoskim. To innowacyjne meble, które na pierwszy rzut oka, niczym nie różnią się od zwykłych rozkładanych narożników czy sof. Jednak kryją w sobie cały materac o normalnej powierzchni łóżka szerokości 160cm lub 180cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie odczujesz, że śpisz na sofie czy narożniku, a na prawdziwym łóżku. Funkcjonalność połączona z oszczędnością miejsca.

Odpowiednia organizacja pokoju dziennego umożliwia idealne, funkcjonalne zorganizowanie życia domowego. Podjęcie przemyślanych decyzji pozwoli na wykorzystanie jednego pomieszczenia jako strefy relaksu, jadalni, biblioteki i sypialni. Przekonaj się sam!

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jak urządzić biuro?

Zobacz

Biuro to bardzo ważne pomieszczenie, w którym statystycznie spędzamy sporą ilość czasu. Przygotowując się do aranżacji własnego biura, musimy dokładnie określić, jakie są nasze potrzeby, tak żeby biuro...

Co na okno do łazienki?

Zobacz

Odpowiednio ozdobione okno w łazience może w ciekawy sposób dopieścić wnętrze, a także być praktyczne. Postaram się dzisiaj państwo pokazać kilka propozycji, jak przyozdobić swoje okno w łazience…