Wczytuję dane...

Jak urządzić biuro?

średnia: 5.0  ocen: 1

Biuro to bardzo ważne pomieszczenie, w którym statystycznie spędzamy sporą ilość czasu. Przygotowując się do aranżacji własnego biura, musimy dokładnie określić, jakie są nasze potrzeby, tak żeby biuro spełniło nasze oczekiwania. W naszym wpisie postaramy się zaproponować, co można zrobić, żeby w naszym biurze istniała odpowiednia harmonia między estetyką a praktycznością zastosowanych rozwiązań. Zapraszamy.

Jak urządzić biuro w domu?

Jak urządzić biuro w domu?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy i zaczniemy urządzać biuro we własnym domu, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Naszym zdaniem aranżację biura w domu warto starannie zaplanować tak, żeby realizacja całego przedsięwzięcia szła dużo sprawniej.

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, będzie wybór odpowiedniego pomieszczenia na biuro. Istnieje opcja, żeby przestrzeń biurową wydzielić w innym większym pomieszczeniu na przykład sypialni, jednak zdecydowanie nie jest to optymalne rozwiązanie. Biuro jest w końcu miejscem pracy, a ta nie powinna odbywać się w miejscu, gdzie nasz spokój może być zakłócany, albo w takim, które po prostu do pracy nie służy. Co więcej, jeśli na biuro wybierzemy oddzielne pomieszczenie, będziemy dysponowali większymi możliwościami aranżacyjnymi.

Pomieszczenie, które mamy zamiar zaaranżować na biuro, powinno mieć dostęp do naturalnego światła. Światło słoneczne nie tylko zapewni nam oświetlenie w trakcie dnia, ale zapewni również lepsze samopoczucie w trakcie pracy, które powinno się przełożyć pozytywnie na jej efekty.

Jak urządzić biuro?

Kluczowym elementem biura, od którego powinniśmy zacząć planowanie, jest biurko. Biurko to nasze miejsce pracy, więc powinno spełniać nasze wszelkie oczekiwania. Jego wysokość, szerokość oraz długość powinny zapewniać nam swobodę pracy, oraz łatwość dostępu do wszystkich potrzebnych nam akcesoriów. Inne biurko powinniśmy wybrać, jeśli stać ma na nim duży monitor z klawiaturą, a inne, jeśli tylko mały laptop. Niezależnie od tego, jakie biurko wybierzemy, kluczem do wygodnej pracy jest jego odpowiednie ustawienie. Idealnie ustawione biurko powinno znajdować się bokiem do okna, a zarazem przodem do wejścia do pokoju. Przy tak ustawionym biurko światło słoneczne nie będzie nam przeszkadzać w pracy oraz będziemy mogli bez odwracania się spoglądać na to, czy ktoś akurat chce wejść do naszego pomieszczenia. Jest to jedynie wskazówka, pamiętajmy o tym, że jeśli zdecydujemy się zmienić ustawienie biurka to w pomieszczeniu, które zapewnia odpowiednią przestrzeń, nie będzie to duży problem.

Z jakiego materiału powinien być wykonany blat biurka? Opcji jest wiele, ale naszym zdaniem w tym aspekcie, zarówno w kwestii wyglądu, jak i uniwersalności, wygrywa drewniany blat. Szklany blat, mimo że wygląda efektownie, to po jakimś czasie może nam się znudzić, a drewniany blat zawsze możemy pomalować na inny kolor. Poza tym drewno wydaje się materiałem przyjemniejszym dla oka, bardziej przytulnym. Jeśli zdecydujemy się na drewniany blat, powinniśmy być zadowoleni.

Skoro właśnie rozwiązaliśmy problem biurka czas skupić się na pozostałych meblach. Zacznijmy od fotela biurowego — jest to element, który ma największy wpływ na nasze zdrowie. Jeśli spędzamy przy biurku długie godziny w pozycji siedzącej, postawmy przede wszystkim na wygodę. Jeśli nie chcemy nabawić się wad postawy, warto zainwestować w fotel dopasowany do naszej sylwetki, umożliwiający nam przyjęcie prawidłowej postawy podczas siedzenia.

Wszystkie inne meble potrzebne do pracy w biurze powinniśmy dopasować do naszych potrzeb. Zastanówmy się, czy potrzebujemy jednej niewielkiej półki, czy może dużego regału na dokumenty i kilku szafek. Musimy pamiętać o tym, żeby wszystkie meble zmieściły się w naszym pokoju.

Jak urządzić biuro w małym pokoju? Przede wszystkim praktycznie.

Urządzanie biura w małym pokoju jest bardzo podobne do urządzania biura w pomieszczeniu normalnej wielkości, jednak istnieje jedna zasadnicza różnica. W małym biurze nie ma miejsca na nie do końca potrzebne rozwiązania, wszystko musi być rozwiązane w jeszcze bardziej praktyczny sposób.

Kluczem do aranżacji biura w małym pokoju jest więc jeszcze lepsze przemyślenie tego, co będzie nam potrzebne do pracy. Sprawdźmy, co możemy zrobić, żeby na małej przestrzeni wszystko się nam zmieściło.

Zamiast tradycyjnej szafy stojącej w małym biurze lepiej jest wybrać kilka małych szafek wiszących. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić sporo przestrzeni, małym kosztem, jeśli chodzi o pojemność.

Może to zabrzmieć banalnie, ale urządzając biuro w małym pokoju, musimy unikać mebli w dużych rozmiarach. Niestety wszystkie meble powinny być mniejsze, tak żeby wszystko, co ważne cały czas mieściło się w biurze, a nie w innym pokoju. Ponownie kluczem będzie odpowiednie planowanie i organizacja pracy.

Urządzając biuro w małym pokoju, nie przesadzajmy też z ilością mebli. Jeśli zastawimy cały pokój meblami, będzie on wyglądał nieestetycznie i odpychająco.

Urządzanie biura w domu - podsumowując.

Urządzenie biura w domu to bardzo dobry pomysł, który może mieć wiele dróg realizacji. Najważniejszą rzeczą w całym procesie jest odpowiednie rozplanowanie biura i dopasowanie go do własnych potrzeb. W przypadku, gdy chcemy urządzić biuro w małym pokoju, niestety musimy pójść na większe kompromisy, niż w przypadku normalnego pomieszczenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby nawet małe pomieszczenie było dla nas idealne — cały sekret idealnego biura tkwi w odpowiednim planie.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jaki materiał na zasłony?

Zobacz

Udana aranżacja mieszkania w dużej mierze zależy od doboru odpowiednich dodatków oraz tkanin. Wszelkie narzuty, dywany, firany, czy poduszki doskonale ocieplają przestrzeń, tworząc przytulny klimat oraz sprawiając...

Aranżacja okna w pokoju młodzieżowym

Zobacz

Młodość rządzi się swoimi prawami. Ma to również swoje odzwierciedlenie w aranżacji przestrzeni nastolatka. Szczególnie wystrój okna w młodzieżowym pokoju to nie lada wyzwanie…