Wczytuję dane...

Rodzaje zwijaczy do rolet

średnia: 4.6  ocen: 21

Obecnie rolety okienne stają się coraz popularniejsze. Niejednokrotnie zastępują tradycyjne firany, bowiem zapewniają większą prywatność, a ich struktura przeważnie przepuszcza o wiele mniej światła. Roleta okienna może być sterowana elektrycznie za pomocą pilota lub manualnie za pomocą zwijacza. Przy wyborze wymarzonej rolety istotną rolę gra fakt, jaki zwijacz ona posiada. Dowiedz się spośród jakich zwijaczy rolet możesz wybierać.

Główne rodzaje zwijaczy rolet.

zwijacze do rolet - rodzaje

Manualne sterowanie roletą polega na samodzielnym jej rozwijaniu oraz zwijaniu. Dzieje się to za pomocą tak zwanych zwijaczy, których możemy rozróżnić kilka rodzai. To rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim stanowi ono o wiele mniejszy koszt. Z drugiej jednak strony czym większa jest roleta, tym ciężej zmieniać jej położenie. Niemniej jednak ze względu na atrakcyjność cenową są one bardzo często wybierane.

Zwijacze rolet można podzielić na dwa główne rodzaje

Zwijacz linki lub paska nadtynkowy

Sterowanie ruchem rolety odbywa się za pomocą specjalnej linki lub paska/taśmy, która poruszana w odpowiedni sposób zwija lub rozwija roletę. Element ten znajduje się zaraz przy rolecie i jest bezpośrednio z nią połączony w taki sposób, aby manipulowanie nim zmieniało ustawienie rolety. Rolety na taśmę lub linkę są stosunkowo bezawaryjne ze względu na prostą konstrukcję. Istnieje odmiana tego rodzaju zwijacza, czyli tak zwany zwijacz podtynkowy.

Zwijacz z napędem korbowym

Tutaj warto podkreślić, że rolety wyposażone w napęd korbowy także zawierają w swojej strukturze paski, linki lub sprężyny. Sterowanie roletą za pomocą korby dla wielu osób może być bardziej intuicyjne, choć istota działania takiego napędu jest podobna do poprzedniego przypadku. Ten typ zwijacza jest wykorzystywany przede wszystkim do sterowania cięższymi pancerzami. Podsumowując, przy wyborze rolety można spotkać się z dwoma głównymi rodzajami zwijaczy: linki lub paska nadtynkowym oraz z napędem korbowym. Ich zastosowanie jest zależne od rodzaju rolety, jej wielkości itp.